Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie irytowało, że ktoś wyzywa Polaków czy kpi z naszego narodu. Dzisiaj po kilku latach PiS, myślę, że z tymi Polakami coś jest na prawdę nie tak. Głupota, zaściankowość, niski poziom edukacji, prowizorka w każdym aspekcie życia.
Wyjątkowe wręcz prostactwo od zwykłego robotnika, po polityków sprawujących władzę. Przy tym chora duma i megalomania, przekonanie o absolutnej wyższości Polaka nad innymi nacjami.
W rzeczywistości, Donald Tusk w swoim tekście "Polskość to nienormalność" obszedł się z Polakami wyjątkowo łagodnie.

#bekazpisu #polska
Sekularyzacja - Zawsze mnie irytowało, że ktoś wyzywa Polaków czy kpi z naszego narod...

źródło: comment_1618631868R4jrRfNDm9W3LHajtIoILI.jpg

Pobierz
  • 25
Dwa takie przykłady siedzą za mną w autobusie i gadają o tym dlaczego polacy powinni dostać reparacje od niemców ( ͡º ͜ʖ͡º)
Olaboga, Polskie obrażajo. Trzeba wyrazić święte oburzenie, o o Polsce nie wolno złego słowa powiedzieć. ( ͡º ͜ʖ͡º)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Sekularyzacja: przystoi, nie przystoi, na niektórych terapia wstrząsową działa. Stereotyp pijanego Polaka to we Francji miał się dobrze już w XIX wieku. To, co niektórzy rodacy robią na emigracji to aż wstyd pisać, w jakich warunkach potrafią żyć i co sobą reprezentować (oczywiście tu w kraju są tacy sami i gorsi, zrozumiałe). No i zdziwisz się, jak wielu Polaków potrafi zrezygnować właściwie z wszystkich wygód bez specjalnego uszczerbku na zadowoleniu i
@darekt19: Ale co w tym dobrego? To co sie dzieje na naszym podwórku ma zostać na naszym podworku. Co nam jako narodowi to da że tusk popluje na Polske na forum miedzynarodowym? Polacy to mają jakąs dziwną manię pogardzania własnym krajem, plucie na niego przy okazji się tym obnosząc. Wyobrazasz sobie np. Angele Merkel ktora mowi ze niemieckość to wstyd?