Wpis z mikrobloga

Na codzień jestem frontendowcem (Reacty srakty itp.) ale coś mnie podkusiło wziąć zlecenie w #wordpress. Implementuję design zrobiony dla klienta na zamówienie. Czy ktoś może naprowadzić w jaki sposób zwykle robi się skomplikowane szablony pojedynczych Page w taki sposób, aby były w dużej części modyfikowalne? Tj. przykładowo na landing składa się hero image z jakimś ekstra tekstem, potem są jakieś statystyki podzielone w kolumny, potem jakiś dłuższy tekst itp. etc., no dużo mocno ostylowanych elementów. I wszystkie teksty ma się dać zmienić z admina. Pomysły jakie mam:
- ktoś rzucił wtyczką Elementor, ale z tego co widzę to narzędzie raczej dla designerów żeby nie tykać kodu
- widzę, że da się robić custom blocks do tego całego Gutenberga, i to nawet w... React? Jeśli to się faktycznie przyjęło to pewnie ma tą zaletę, że klient może sobie przestawiać gotowe elementy
- chyba mój faworyt czyli wtyczka ACF którą i tak już zaciągnąłęm do wyświetlania różnych pierdół na stronach wpisów. Wygląda na easy deal

Jest jakiś "industry standard" którego typowy klient strony na WP by oczekiwał? Oczywiście chciałbym żeby było funkcjonalnie, ale też nie spędzić nad tym przesadnie dużo czasu. Czego sami używacie?
  • 9
  • Odpowiedz
@czlowiekboruta: industry standard jest właśnie ACF (idealnie ACF Pro który ma też inne przydatne pola i możliwości). Robiliśmy również kiedyś na customowych blokach gutenberga, dev mi się skarżył że trochę są trudniejsze do konfiguracji, ale za to dla usera się fajnie sprawdzają bo można nimi mieszać jak się chce na stronie - ale jak masz jakieś bardziej zaawansowane layouty w ramach 1 sekcji gdzie wchodzi dużo danych, to chyba lepiej ten
  • Odpowiedz
@Kien: Ok, to z Reactem to chyba wymysł jakiegoś tutoriala który mi mignął. Ten ACF Pro wygląda dobrze, podpytam klienta czy chciałby dopłacić ;) Ew. przetestuję najpierw zrobienie takiego bloku ręcznie albo z jakiejś innej wtyczki
  • Odpowiedz
@czlowiekboruta: robisz sobie nawet najpierw statycznie cały front strony wrzucasz później to do wp rozdzielając gdzie trzeba. Wszystkie elementy edytowalne robisz przy pomocy ACF pro (pola powtarzalne robią robotę) i fajrant ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sprzedafcaMakaronu: @Ananasz: Dzięki, no to już chyba znam industry standard w tym temacie. A z ciekawości, macie wykupiony najwyższy plan na tą wtyczkę i instalujecie każdemu klientowi by default jako ułatwienie dla was, czy bardziej obciążacie za to klienta każdorazowo? Bo poza blokami widzę większość ficzerów jest w darmowej wersji
  • Odpowiedz
@czlowiekboruta: dokładnie jak @sprzedafcaMakaronu stary plan unlimited. Flexible Content, Taby i Options Page też robią robote w wersji pro, z rok leciałem na wersji free wiec przetestowałem na sobie.

Wiem ze jest też darmowa alternatywa dla acf ale nie mam teraz nazwy pod ręką i nigdy nie testowałem
  • Odpowiedz