Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej Mirasy od #numizmatyka #inwestycje #srebro
Pytanie mam do Was: w jakie monety srebrne najlepiej inwestować, żeby oprócz nabierania wartości kruszca nabierały jeszcze wartości kolekcjonerskiej?

Moja wiedza dopiero raczkuje, ale już wiem, że monety bulionowe będą zyskiwać tylko na wartości kruszcu. Monety takie jak pic tel zyskują też na wartości kolekcjonerskiej. No właśnie, ale skąd wiedzieć czy dana moneta będzie nabierać tej wartości? Widywałem monety o nakładzie 5000 sztuk na cały świat i nie zyskiwały tak jak monety NBP o nakładzie 20 000 tylko na Polskę.

Macie jakieś rady?
resuf - Hej Mirasy od #numizmatyka #inwestycje #srebro
Pytanie mam do Was: w jakie mo...

źródło: comment_1618551539Q6b6iRB8OKY5XMzOxbtQ3f.jpg

Pobierz
  • 17
@resuf: mały nakład, ale różne egzotyczne państwa mają realnie masową produkcję wielu takich emisji, nie mają na rynku kolekcjonerskim zbyt dużego poważania, a cena nie oznacza, że będzie łatwo ją spieniężyć w przypadku traktowania tego jako inwestycji. Lepiej zainwestować coś co nie zostanie przytłoczone w gigantycznych ilościach wariantów.
@resuf: Wiesz, że nie da się z dużą dozą pewności ocenić czy coś będzie rosło na wartości? To inwestycja, jest ryzyko. Sam musisz sobie to wykalkulować, obserwować rynek, itp.
Ja bym takich żetonowych "pseudo" monet nie kupował. Kompletnie nie widzę w tym sensu i tak jak mirek na górze stwierdził, z numizmatyką nie ma to za wiele wspólnego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@StudentPiwniczak: @Vadzior: z jednej strony czytam opinie, że NBP #!$%@? warte, bo masówka i tylko Polacy to kupują, więc lepiej w coś o niskim nakładzie z monet bilionowych premium z popularnymi motywami, bo na to chętny cały świat. Czyli jak widać zdania ekspertów są podzielone.
@resuf: przede wszystkim nie słuchaj jakichś pseudonumizmatyków jak @StudentPiwniczak, który pisze o jakichś gównobłyskotkach z NBP.

1. Są serie monet bulionowych premium, które dają pewny zysk po jakimś czasie (o ile cena srebra nie spadnie na ryj). Na początek polecam serię Lunar III.
2. Niski nakład nie gwarantuje tego, że seria się dobrze przyjmie i będzie zyskiwać. Przykład tej monety - https://srebrnamennica.pl/srebrne-monety-bulionowe/84-srebrna-moneta-pegaz-wyspy-dziewicze-2021-1-uncja.html niski nakład, ale nie schodzi szybko.

3. Kupuj
@resuf: mam sporo innych monet premium, np. okolicznościowy Pacman 40th anniversary wydaje mi się, że ma dużą szansę na jakieś wzrosty. O ile go znajdziesz gdzieś, bo ostatnio kupiłem w srebrnej mennicy ostatnie sztuki.

Poza tym, hmm. Lunar od RAM - choć nie jestem fanem tej serii (Lunar III są dużo ładniejsze) to też jest fajny potencjał.

Seria DC comics, ale Batman zniknął w kilka minut w sklepach internetowych xD