Wpis z mikrobloga

WYZNANIA MOJE, CZERWONY JAK WIG 20.
Bitcoin upadnie.

Bitcoin upadnie, tak jak upadły inne bańki ziemskie. Twoi bracia ziemscy będą płakać, gdyż potracą majątki ziemskie. Ale chwała w niebiosach panu najwyższemu i wszelkich istot, które czekają na nawrócenie Twoje do życia wiecznego. Wiele żyć utraconych zostanie, a to wszystko wydarzy się w czerwcu 2021. Bracia chciwi dadzą świadectwo porażki dla innych braci ziemskich.

TO BYŁY WYZNANIA MOJE, CZERWONY JAK WIG 20.

#bitcoin #gielda #heheszki
  • 20
@Czerwony_jak_WIG20: Taaa a weź coś napisz na złego to Cię fanatycy zrównają z błotem. Krypto to twór jak twór, ale najgorsze jest to jakie to jest zasobożerne. Przecież na utrzymanie tych sieci idzie tyle energii co zużywa cała Australia. A ile chipów powstało tylko po to żeby zaraz były przestarzałe i nie było już opłacalne ich używanie(np. Antminery). Dla mnie crypto to szkodnik a nie żaden tam substytut złota. Co nie
@infamouz: Jest kilka czy kilkanaście różnych ataków na PoS, dodatkowo sporo koncepcyjnych błędów, z którymi nie da się wiele zrobić.

Na przykład jeśli twój węzeł dostanie DDoS i nie wygeneruje bloku to może się zdarzyć, że dostaniesz karę pieniężną.
@fervi: w PoW masz atak 51% i jakoś wszyscy z tym żyją. Temat PoS jest mocno rozwijany przez różne ekipy i wygląda bardzo obiecująco. Jest to dużo młodsza koncepcja i jestem przekonany że skoro pompuje się w to miliardy (ADA, ETH) to będzie dobrze.
@fervi: Musisz się pogodzić z tym, że w tej chwili proof of stake to przyszłość kryptowalut i systematycznie odchodzi się od proof of work. Jeśli masz na mysli stake grinding attack to w tej chwili one są sukcesywnie usuwane dzięki node consensus protocol. W PoW im większa jest sieć, tym więcej energii zjada. Przez algortym Schnorra BTC słabo się skaluje, w nowszych krypto nie ma takiego problemu. W cardano które jest
Schnorra BTC


@infamouz: Przecież nawet go nie wprowadzili xd Dopiero czeka na aktywację razem z Taproot.

Natomiast możliwe, że to przyszłość kryptowalut, tak jak Paypal stał się przyszłością płacenia (przynajmniej na zachodzie).

Najpopularniejszym jest Fake Stake (tylko nie wiem czy to nie to co masz na myśli przez Stake Grinding Attack), ale nawet od koncepcji jest dużo problemów - na przykład to, że bogaty będzie bogatszy, a biedny biedniejszy. Przez co
@fervi:

Przecież nawet go nie wprowadzili xd Dopiero czeka na aktywację razem z Taproot.


masz rację :D dalej ECDSA.

Najpopularniejszym jest Fake Stake (tylko nie wiem czy to nie to co masz na myśli przez Stake Grinding Attack), ale > nawet od koncepcji jest dużo problemów - na przykład to, że bogaty będzie bogatszy, a biedny biedniejszy. Przez co > bogaty może hipotetycznie zgarnąć całą sieć i ją kontrolować. To już
@infamouz: No tak, tylko jest jedna zasadnicza różnica między PoW a PoS. W PoW musisz te fundusze spalić (dosłownie miliony dolarów palić na godzinę), gdy w PoS najczęściej nie palisz nic (lub część waluty, którą atakujesz i odzyskujesz).

To oczywiście (PoS) fajnie brzmi, ale do pewnego momentu typu Steem w 2020 roku, gdy Justin Sun kupił ten blockchain (XD) i przejął całą kontrolę nad siecią. Mógł, bo dostał tokeny właścicieli (to
@fervi:

No tak, tylko jest jedna zasadnicza różnica między PoW a PoS. W PoW musisz te fundusze spalić (dosłownie >miliony dolarów palić na godzinę), gdy w PoS najczęściej nie palisz nic (lub część waluty, którą atakujesz i >odzyskujesz).


No ale to jest wada, nie zaleta. Czyli masz na mysli problem nothing at stake.
W proof of stake twoim paleniem (przysłowiowo, inaczej mówiąc wartością dodatnią) jest kładzenie zawartości Twojego całego portfela