Wpis z mikrobloga

Brat zalał sobie ON do benzyniaka, zlał całe paliwo w serwisie i razem z 30 litrami zlało się około 3 litrów pozostałej benzyny. Ja mam diesla i to paliwo mogę przyjąć, tylko jak z bezpieczeństwem? Mam 1,4 TDI 51kw w swojej Fabii. Czy 10% benzyny w całości stanowi jakieś niebezpieczeństwo dla silnika? Czy robić np dolewki i wlewać to sobie lepiej na 5 razy?
#motoryzacja
  • 6
Mam 1,4 TDI 51kw w swojej Fabii. Czy 10% benzyny w całości stanowi jakieś niebezpieczeństwo dla silnika? Czy robić np dolewki i wlewać to sobie lepiej na 5 razy?


@GoDHe: Pytanie ktory rocznik. Jeden kumpel zalal caly bak paska b5 benzyna i nie bylo problemu. Inny kumpel-osobiscie widzialem-lal opalowy do oktawki. Gwarancji nie daje ale starsze silniki duzo wybaczaja. W nowszych juz nie ma tak latwo
Mam 1,4 TDI 51kw w swojej Fabii.


@GoDHe: niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, ale to chyba już były pompowtryski. Wtedy odpuściłbym takie darmowe paliwo - oszczędzisz 150zł, a w razie czego spore wydatki na naprawy. Na pompie może jeszcze jako tako by było, na pompowtryskwach znacznie szybciej się wysrają no i koszta wyższe.