Wpis z mikrobloga

Hej. Niedawno pytałem jak doładowywać w Corsie C akumulator (Centra Plus 50Ah 450A CB500). Auto robi krótkie trasy i w dodatku rzadko. Poradzono mi, że można ewentualnie podpiąć co jakiś czas ładowarkę mikroprocesorową.

Poszperałem na allegro i wybrałbym jedną z poniższych:
- Volt 6V/12V 5A
- Sena 4A
- everActive CBC-5

Potem przypadkiem natknąłem się na mały prostownik Stef-Pol EST-W301A 12V/6A typu "walizka".
Na kanale MrAkumulator są dwa filmy z testów i wygląda na to, że dobrze się spisuje w pełnym ładowaniu.
Skuteczny Tani Prostownik? Wyzwanie Gęstości.
Duży czy mały prostownik?.

Czy taki prostownik byłby lepszą opcją w porównaniu z ładowarką? Cena jest bardzo podobna, co jest sporym plusem.
Wiadomo, nie ma on zabezpieczeń i trzeba pilnować ładowania. Można by ładować nim rzadziej, ale do pełna.
Co o tym sądzicie?

#motoryzacjaa
Pobierz jarecki123 - Hej. Niedawno pytałem jak doładowywać w Corsie C akumulator (Centra Plus...
źródło: comment_1618503254usHlUOXJz4pyB63yEYchsn.jpg
  • 8
@jarecki123: Takiego sprzętu jak ten StefPol nie podłącza się do akumulatora gdy ten jest podłączony w aucie bo napięcie jakie daje jest za wysokie i może uszkodzić coś z elektroniki. Kup "podładowywaczkę" automatyczną z marketu do takich celów, a do ładowania 2x w roku, przed zimą i przed latem może być ten stefek.