Wpis z mikrobloga

#heheszki


@Kempes: Nie wiem z czego heheszki. Ogółem liczba dostępnych kruszyw maleje w zastraszającym tempie. Kruszyw sztucznych (pochodzenia antropogenicznego) też już jest jak na lekarstwo. A to będzie mieć jedynie przełożenie na coraz wyższy koszt realizacji inwestycji.
  • Odpowiedz
Za komuny brakowało sznurka do snopowiązałek, za neokomuny brakuje piasku na budowę dróg... ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Kempes: jakby nie kradli podkładu i budowali drogi według Niemieckiej Myśli TechnicznejTM to nie trzeba by było tyle piasku ciągle zużywać na nowe drogi, jedna droga by starczyła ( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież to jakaś farsa, że przedwojenne niemieckie drogi są w lepszym stanie niż
  • Odpowiedz
chłopie, ja pracuję w betonie. Na Suwalszczyźnie piasek Ci sprzedadzą po 2zl/T


@kiper9002: To tak, jakby Wenezuelczyka zapytać jeszcze do niedawna, czy ropa droga: Panie, ja płacę 0,000000002 euro za litr, jak ropa droga! To, że w Polsce piasek jest tani, nie znaczy to, ze globalnie się nie kończy, szczególnie w Azji.
Kisnę z Ciebie ziomek.
  • Odpowiedz
@AlojzyKoniowal: aż musiałem się zalogować, żeby rozjaśnić sprawę, masz trochę racji, ale Piechocińskiemu zapewne chodzi o problem nowych wymagań które wprowadziła GDDKiA pod koniec 2019 roku po tym jak w Niemczech skuwali 300 km dróg betonowych. Mianowicie procedury PB/1/18 i PB/2/18 dotyczące reaktywności alkalicznej kruszyw używanych do betonu konstrukcyjnego (np.mosty, wiadukty kładki itp.) oraz nawierzchni betonowych (drogi). Procedura pb/1/18 trwa 14 dni a procedura pb/2/18 trwa jeden ROK i producent
  • Odpowiedz
@AlojzyKoniowal: to branżowy temat, ale wykonawcy, kopalnie i producenci betonu zaczynają robić dużo szumu. Tak z ciekawostek, na całą Polskę, z tego co mi wiadomo, tylko jedno laboratorium ma akredytację na to badanie (PCA), czyli w teorii jego wyników nie da się podważyć. I teraz wszyscy z całej Polski co nie robią tego badania, wysyłają je w dużej mierze do tego laboratorium. Terminy robią się coraz dłuższe i ogólnie jest
  • Odpowiedz