Wpis z mikrobloga

Dzisiaj przyszły mi questy 2. Myślę nad zakupem beat saber i zależy mi na własnych piosenkach. Lepiej kupić na steamie (gdzieś tam wyczytałem, że można łatwo modować) czy oficjalny sklep oculusa? Jeżeli kupiłbym na steamie co musiałbym zrobić, żeby pograć na oculusach? Coś tam czytałem o virtual deskop, ale do końca nie wiem o co chodzi. Kabla nie mam, ale wifi 5ghz całkiem dobre posiadam.

Dodatkowo znalazłem jakieś kody zniżkowe mobile25/oculus30, ale żaden nie chce mi działać ani poprzez przeglądarkę ani poprzez aplikacje ( ͡° ʖ̯ ͡°). Coś robię źle?

Na tą chwilę chce kupić BS i pistol whip. Co innego byście doradzili?

#oculus #quest2 #vr
  • 11
@egzo2: Kody zadziałają tylko wtedy jak dostaniesz powiadomienie na maila, że ci przysługuje. Ja mam gogle od grudnia, i do tej pory nie dostałem żadnego ¯\_(ツ)_/¯ ale z drugiej strony w sklepie oculus kupiłem tylko ten virtualdesktop, wszystkie gry mam na steamie.

Żeby grać bezprzewodowo, musisz tylko kupić, i skonfigurować virtualdesktop, chociaż zaraz ma wyjść, czy może już wyszła aktualizacja oculusa, dzięki której takie granie będzie wspierane oficjalnie, czyli bez kupowania
@egzo2: Od najbliższej aktualizacji Virtual Desktop już nie będzie potrzebny (o ile wszystko będzie dobrze działać).

Ja mam Beat Saber i Synth Riders na Queście i na Synth wrzucanie piosenek to jest prościzna, do tego sam w sobie ma dużo fajniejszy wybór utworów. Jak zacząłem czytać co trzeba zrobić, żeby wgrywać customowe piosenki do Beat Saber na Oculus, to se dałem spokój, więc imo lepiej sobie weź na Steam.

Z gierek
Zdecydowanie lepiej wziąć na Questa natywną wersję BeatSabera - brak kabli + mobilność, prędkość od "chciałbym zagrać" do pierwszych uderzeń zdecydowanie większa niż podłączanie do kompa, odpalanie gry itd.

Natywnie wygląda praktycznie tak samo jak na kompie.

Jak będziesz grać przez VD to dodatkowo dojdzie Ci do tego opóźnienie. Lepiej wersję natywną.
Co do kodów: oculus30 jest rozdawany na zasadach indywidualnych. Niektórzy dostali go na maila, a inni nie. Mobile25 trzeba było użyć wyłącznie w aplikacji i działa tylko na jeden zakup. Być może już się przeterminował, bo pamiętam że używałem go chyba w niedzielę.

IMHO Beat sabera najlepiej mieć na queście, bo nie ma wtedy opóźnień które występują podczas gry na PC. Dzięki temu możesz zagrać poza domem, pokazać znajomym itd.
Na ten
@egzo2: Jak zamierzasz piracić/modować to kup virtual desktop.
Nikt co prawda bana nie dostał jeszcze ale czy warto ryzykować headset za 1600zł ;0? Dlatego nie ufałbym strimowaniu obrazu przez apke fb/oculusa.
Kup/spirać na steamie i napierniczaj z bsaber.com customy bo oryginalne kawałki ssą pałke.
Kody zadziałają tylko wtedy jak dostaniesz powiadomienie na maila, że ci przysługuje


@Ciastek993: gówno prawda, kupiłem kilka dni temu questa 2, konto również tydzień temu założone, żaden mail a kod mobile25 zadziałał bez problemu jak brałem VD przez smartfona

Żeby grać bezprzewodowo, musisz tylko kupić, i skonfigurować virtualdesktop


@Ciastek993: tutaj też się mylisz, ponieważ jest darmowa aplikacja ALVR którą nieco dłużej trzeba skonfigurować by działała, ale jest to darmowy sposób.
@egzo2: Jak masz dobry komputer to tylko na Steam + Link kabel. Najlepsza opcja praktycznie zero opóźnień. Przy BS się nie kręcisz więc kabel nie przeszkadza. Mody i piosenki wgrywasz jednym kliknięciem albo w grze. Natywnie nawet jak uda ci się ogarnąć mody (z tego co wiem jeszcze nie ma modów od nowego patcha który był miesiąc temu) to grafika odstrasza. Zero wygładzania krawędzi same piksele. I stracisz możliwość grania w
@egzo2: moje pierwsze 3 gry na q2:
Pistol Whip (można grać aż do całkowitego wyczerpania), In Death Unchained (coś do chillowania) i Beat Saber (tu jak się zmęczysz to tracisz precyzję i nie progresujesz)
Wszystkie polecam w tej kolejności.