Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@geralt0001: testcontainers fajna rzecz, chociaż jeśli w danym przypadku jest możliwość uruchomienia infrastruktury in-process zamiast w kontenerze, to warto jednak zrobić to pierwsze.
  • Odpowiedz
no nie wiem panie kolego - testcontainers są fajne ale czy na pewno dobre jako integracyjne? Czy nie lepiej używać tego po prostu do jednostkowych?

Mam osobiście jakieś takie przeświadczenie że integracyjny powinien zbadać prawdziwe połączenie, taka jego rola. Co jeżeli ktoś zmieni bazę/usunie jakieś ważne columny? Zielone integracyjne mogą dać przeświadczenie że wszystko ok.

Ale może znasz jakiś fajny sposób żeby bazka z testconteiners ospowiadała prawdziwej, to z chęcią bym posłuchał
  • Odpowiedz
@geralt0001: @copychef: u mnie w korpo wlasnie mamy testcontainers, aczkolwiek od kilku bugów ostatnio sie odbiłem które były niezbyt miłe. jestem raczej zwolennikiem odpalania tych rzeczy w ramach dockeryzowanego pipelina i tam ustawiania serwisów niz z poziomu języka
  • Odpowiedz
@Koral94: myśle ze jako następny krok będzie zrobienie kontenera z backupem i uruchomienie tego względem tej instancji. Jeszcze nie wiem jak ale spróbuje. Robie to tak zajawkowo także nie mam produkcyjnego wdrożenia ze tak powiem.
  • Odpowiedz