Wpis z mikrobloga

Mirki, jest sprawa. Otóż ukruszyły mi się dwa zęby, obie siódemki. Lekarz powiedział, że musimy jeszcze zrobić prześwietlenie, ale opcje są dwie - albo wyrwanie obydwu, albo reendo i założenie korony na jednym, bo drugi nie wydaje się aż tak zniszczony przez próchnicę. Koszt uratowania dwóch zębów to około 2400. Wydaje mi się to dosyć dużą kwotą, którą mimo wszystko jestem gotów zapłacić, ale czy warto? Da się żyć bez dwóch siódemek?

#stomatologia #dentysta
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Raptrax Cóż, zawsze lepiej jest mieć swoje zęby niż nie mieć ich wcale bądź wstawiać implanty. Może jest to trochę większy wydatek ale chyba rzeczywiście je zrobię. Dzięki! ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@sad_potato: Przeciw żadne, jestem dentystą. Zęby to nie jest tylko kwestia urody, chodzi przede wszystkim o zdrowie. Poza tym uzupełnienie braku zęba jest droższe od jego wyleczenia ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@SkrytyZolw No właśnie o zdrowie mi chodzi. Wybacz że tak dopytuje, ale po profilowym wnioskuje że masz sporo wiedzy na ten temat, a moi znajomi gdy z nimi o tym rozmawiam mówią tylko coś w stylu "ja tam nie mam 3 i żyje" X D

Stan zdrowia się jakoś pogarsza czy coś?
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: przy reendo rokowanie już na starcie jest dużo gorsze niż przy pierwotnym
@sad_potato: brak zęba to ubytek kości, przesuwanie się innych zębów, w tym również wysuwanie zębów przeciwległych, nie umrzesz od tego ale jak nie uzupełnisz w rok to potem implanty zrobią się droższą i dłuższą zabawą
  • Odpowiedz