Wpis z mikrobloga

Pytanie do ludzi cierpiących na depresję/nerwicę/ataki paniki i używających epapierosów: czy zauważyliście jakieś pogorszenie waszego stanu przez efajki? Albo w drugą stronę: czy poczuliście się lepiej po zaprzestaniu palenia?

Od 2-3 dni nie palę już elektryków i psychicznie czuję się nieporównywalnie lepiej. Nawet normalne papierosy tak źle na mnie nie działały. Zastanawiam się czy to tylko mój układ nerwowy reaguje w taki sposób na elektryki, czy to ogólna prawidłowość.

#nerwica #depresja #psychiatria #epapierosy #wykopsmokersclub
  • 10
@kidi1: No właśnie przez długi czas żyłem w przeświadczeniu, że papierosy mają gorszy wpływ na układ nerwowy niż efajki z powodu dorzucanego do nich tego antydepresantu (MMAOI czy jakoś tak). A teraz okazuje się, że jednak efajki są gorsze.

Co ciekawe w ramach testu przez jakiś czas próbowałem palić praktycznie same bazy beznikotynowe (albo z minimalną domieszką nikotyny), ale efekt też był raczej negatywny.
@kidi1: po raz pierwszy od tygodni jestem w stanie choćby włączyć muzykę i czerpać z niej jakąkolwiek przyjemność. W zasadzie to odczuwać jakiekolwiek pozytywne emocje, różnica jest o tyle zaskakująca, co przeogromna.
@Kwazdan: Ja też nie;) (mam natomiast dwa pozostałe, chociaż depresja to podobna para kaloszy).

Przeszedłem ze zwykłych fajek na elektroniczne właśnie z nadzieją, że trochę mi się poprawi, bo uzależnienie od nikotyny nie wpływa pozytywnie na moje samopoczucie. A teraz widzę, że ostatecznie ten pomysł więcej napsuł niż poprawił. Na razie wypalam pół paczki fajek dziennie i mimo to czuję się lepiej niż przy elektrykach, niezależnie od tego ile by w
@amantadeusz ja się czuję lepiej gdy palę. Rano kawa, fajka wenla i symla. Wszystko działa idealnie. Ale leczę się już długo i mam idealnie dobrane leki
@ak44: a masz przez to jakieś zaburzenia związane z koncentracją? Ja biorę parogen, ale tylko minimalne dawki (10mg). Bo przy większych jestem rozkojarzony, mam gorszą koncentrację, na co nie mogę sobie pozwolić z powodu pracy.