Wpis z mikrobloga

Mirki moja mama ma działkę na obrzeżach wsi, nic tam nie ma. Kawał pola. Obok sąsiad się buduje no i dzwoni, że chciałyby zrobić przyłącze do głównej nitki gazu która biegnie pod działką. Rozumiem że ma powstać służebność gruntowa pomiędzy naszą działką a jego ?

#prawo #gaz #energetyka
  • 13
  • Odpowiedz
@Arthasss: Generalnie, to zastanówcie się, czy w ogóle na coś takiego się zgodzić. W miejscu gdzie idzie ta nitka i będzie szła ta do są siada nigdy nic nie wybudujesz i tp.
  • Odpowiedz
@Equinoxe: No tak, ale przecież może on wystąpić do sądu o ustanowienie służebności, jeżeli ja z nimi tego nie ustalę w umowny sposób. Wydaje mi się mój protest nie ma znaczenia jakiekolwiek.
  • Odpowiedz
bo trzeba się dowiadywać, chodzić za tym, koszta ponosić, notariusz itp.


@Arthasss: Nic takiego nie trzeba. Podpisuje zgodę i tyle. Służebność w KW jest zaśmiecaniem papierów.
Sam odmówiłem podpisania umowy z klauzulą służebności. Musieli ten punkt wykreślić.
Dostaniesz grosze, a zapis jest.
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja Rozumiem Mireczku, że możemy po prostu zwykłą umowę pisemną zawrzeć między sobą. Na zasadzie że pozwalam gościowi się przyłączyć na mojej działce. Zakres pracy jest po jego stronie, zgodnie z ZWS no i jakiś tam odpłatny ekwiwalent dla mamy z tego tytułu. No i że w przypadku awarii jego przyłącza to on ponosi koszty ?
  • Odpowiedz
@Arthasss:

Ja.........................,zam. ...................................oświadczam, że wyrażam zgodę
na przyłączenie do sieci gazowej
znajdującej się w terenie mojej działki o nr.......... dla .........................właściciela
działki o nr.......... .
Wyrażam zgodę na przeprowadzenie wszystkich niezbędnych prac które
będą potrzebne do wykonania przyłączy pod warunkiem usunięcia wszelkich szkód
dokonanych podczas całej inwestycji i przywrócenia terenu do stanu poprzedniego.

Pamiętaj, że ta zgoda obowiązuje, gdybyście chcieli sprzedać działkę. Trzeba poinformować nabywcę.
Koszty on pokrywa, a awarie zobowiązany
  • Odpowiedz