Wpis z mikrobloga

Screen Zoom. You can now adjust the magnification of the screen to suit your preference from the Settings menu.


@ZjemCiKolege: no w koncu

na poczatku myslalem, ze bede mogl w koncu dodac dysk mvne, ale zawsze cos.


@stormkiss: Ja tam tez na razie nie potrzebuje takiego czegos, bo skoro i tak musze instalowac, to zawsze se moge sciagnac z neta albo z plyty. A nawet jakbym zostal offline na kilka
@ironlelele: Sporo ludzi miało problem (znalazłem wątek na reddit). Pomagał im twardy reset konsoli u mnie nie zadziałał. Najgorsze jest to że jeśli włączę pierwsze konsolę a potem pada to konsola już w ogóle się nie uruchomić póki jej nie wyciągnę z prądu wtedy magicznie zadziała :D Mogę filmik nagrać jak ją uruchamiam jak mi nie wierzycie :D

@Gandalf_Rudy: Taaa ale jak włączę i wyłączę konsolę manualnie to magicznie działa
@ironlelele: @Gandalf_Rudy: Źle się wyraziłem, sama konsola się włączy tylko nie reaguje na pada:) Np jak kliknę przycisk ps to pad mi się zaświeci ale konsola sama z siebie pozostanie uśpiona. Włączę konsolę na przycisku to mimo że się pad świeci to nie mogę nim sterować ani się nawet zalogować. Dopiero jak wyłączę konsolę na przycisku i pad się wygasi i kliknę przycisk ps na padzie to konsola się uruchomi
@ZjemCiKolege: jest, owszem. Jak rzucisz okiem na recenzje TV, np. na rtings, to tam sprawdzana jest obsluga 1440p. Telewizory normalnie ją obsluguja, a ponadto ludzie często grają na monitorach, z których bardzo wiele jest właśnie w takiej natywnej rozdzielczości.
@MisPluszowyZWadaWymowy: niewiele tv? Ponownie, jezeli moj 3-letni tv to potrafi to zakladam, ze to standard bardzo powszechny. Które nowe tv tego nie robią? Jak przeglądam recenzje to nie pojawiają się takowe - patrze glownie na sony, lg, samsung i w tych nie ma problemu (owszem, czasem musi byc to wymuszone, ale jest). Ludzie, którzy grają na monitorach, dla których 1440p jest natywną rozdzielczościa muszą to robić w niższej rozdzielczości - 1080p.
Ponownie, jezeli moj 3-letni tv to potrafi to zakladam, ze to standard bardzo powszechny. Które nowe tv tego nie robią?


@rowerek404: jak to które, popatrz sobie na rtings na które się powołujesz. Przykład świeżutkiego Samsunga ze średniej półki, obsługi brak:
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q60-q60a-qled
Wystarczy że TV jest troszkę starszy, np. OLEDy LG do serii 8 włącznie nie ogarniały 1440p. W nowych Sony tylko wymuszona w 60 Hz.

Dla monitorów oczywiście byłoby super przydatne,
@ZjemCiKolege: masz tam rowniez obsluge 1080p i to rowniez jest standard, poniewaz TV moze obslugiwac wiecej niz 1 standard przeciez. Brak obslugi 1440p jest nie do obrony, bo nie powstal wczoraj i nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Znam linię obrony przedstawianą przez Sony - "to nie jest standard tv, nara", ale jest ona bardzo słaba.
@MisPluszowyZWadaWymowy no, to beka z Samsunga tutaj, nie kumam czemu usuwają niektóre funkcje (zaszłoroczny model obsługiwał