Wpis z mikrobloga

Jakbyście mieli teraz £70k oszczędności, ale za rok będziecie mieć £100k to byście czekali z kupnem #nieruchmosci czy nie? Wtedy rata kredytu by się dość zmiejszyła przez dość gruby depozyt.

#uk

Czekać na większy depozyt?

  • Tak 30.9% (21)
  • Nie 69.1% (47)

Oddanych głosów: 68

  • 37
@mynameis60: na przyszłość będę wiedział, ale niestety nasza sytuacja niezbyt pozwala na wzięcie teraz kredytu ze względu na:

- Dziewczyna, musi przepracować z rok w obecnej firmie, żeby dostać lepsze zarobki i wspiąć się na lepsze stanowisko i wtedy porobi kursy i #!$%@? z niej. Inaczej odejdzie z niczym.
- chyba tylko to powyższe xD
@mynameis60: rata będzie wyższa. No wtedy to ona nic praktycznie nie zaoszczędzi będzie żyła z miesiąca na miesiąc spłącając dom, rachunki i bilet miesięczny.

Za rent płacimy 1000£, jakbyśmy wzięli teraz na dom jaki byśmy chcieli to byśmy musieli więcej zabulić.

Ale Z tego co widzę to chyba <200£, więc chyba nie jest, aż tak źle xD https://mortgages-enquiry-page.comparethemarket.com/?wip=607567fbf9746ace8cc41ab5

Czyli patrząc racjonalnie chyba nie jest, aż tak źle wzięcie teraz kredytu?

Zariabiamy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mynameis60: tak z ciekawości wiem ze jest ta zasada dostaniesz kredyt mad 4.5 razy pensje roczne gospodarstwa, czy ta sama zasada obowiązywała przed covidem czy mozna bylo jeszcze więcej dostac?
Czyli jak wezmę na 30 lat to będzie mniejsza rata, wygląda strasznie te 3 dekady


@zdalny_robol: pierwszy kredyt bierz na maksimum lat i na fix 2lata. potem zmieniasz bank i znowu na fix 2 albo 5 lat. raty bedziesz mial owiele mniejsze odlozysz kase i przy nastepnch remortgage wplacasz oszczednosci i schodzisz z lat albo z miesiecznej raty. w taki sposob mozesz splacic dom np. w 15 lat mimo tego ze
@peszmerd: @EmigrantBelfast: usunął konto, ale może zobaczy wpis xD
@mielonkazdzika: no taki też mam plan, tylko, że jak podniosą stopy procentowe to mogę już nie mieć atrakcyjnej raty na "remortage".

Kurcze z jednej bul dupy, bo wpłaciliśmy już hajs na LISA, ale można przeboleć karę za wcześniejsze wyciągnięcie :P

Z drugiej, to moja dziewczyna przez rok będzie żreć gruz jak się przeprowadzimy. Chociaż przy zarobkach 3000£ netto / msc,
@adriano30 Przed co idem też tak było, ale są zawody, którym niektóre banki dają więcej, inżynierowie np łapią się na 6.5, księgowi też - w praktyce jeszcze nie testowałem, może chodzić tylko o tych ze statusem Chartered.