Wpis z mikrobloga

@SmutnyBlack1235325235: Nie, nie jak przeciętny polak robak.
Osoby z ZD statystycznie mają niższy poziom inteligencji, z tego względu najczęściej nie są samodzielne. Oprócz tego częściej cierpią na szersze spektrum chorób somatycznych w porównaniu z osobami bez ZD. Dodaj do tego jeszcze fakt, że oprócz zdolności intelektualnych, mają niższy poziom zdolności poznawczych, w tym choćby hamowania, przez co masz np. zwiększoną agresję czy ogólnie społeczne niedostosowanie.
Mało się wspomina o tym, że
  • Odpowiedz
Ci ludzie mają często normalne życia, dzieci, prace itp


@SmutnyBlack1235325235: xD

Nigdy nie mają normalnego życia, gdyż nigdy nie są samodzielne. Nigdy nie mają dzieci, gdyż są bezpłodni. A pracę mają tylko dzięki życzliwości ludzi, którzy chcą im pomóc.

I na poziomie noworodków faktycznie jest to kwestia, którą warto rozważyć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@SmutnyBlack1235325235: to są niesamodzielne jednostki, sam gdy mieszkałem w bloku widziałem jak straszę małżeństwo już blisko 80 zajmowało się dorosłym downem bo nie byla sama w stanie nic zrobić.
  • Odpowiedz
@SmutnyBlack1235325235: kampanie pro-life zaszczepiły ci w głowie obraz osoby z zespołem downa jako sympatycznego, uśmiechniętego muminka wykładającego towar na półce w Tesco.
To jest ta jedna osoba która miała szczęście otrzymać edukację odpowiednią dla swojego stanu i trafiła na pracodawcę który akurat potrzebował zatrudnić niepełnosprawnego żeby dostać dopłatę.

W rzeczywistości często są to osoby z ogromnymi deficytami, niesamodzielne, nie potrafiące zapanować nad swoimi popędami. Czy są szczęśliwe? Być może. Czy mają
  • Odpowiedz