Wpis z mikrobloga

Co będzie pierwsze

CDP naprawi grę na PS4 ?

czy

Sony naprawi PS4 "Internauta o pseudonimie Forest potwierdził pogłoski na temat problemu z baterią CMOS konsoli PlayStation 4. Wygląda na to, że po jej awarii PS4 rzeczywiście blokuje dostęp do wszystkich gier, nawet tych na płytach."
https://www.gry-online.pl/hardware/ps4-bez-cmos-blokuje-dostep-do-gier-internet-stawia-nowe-tezy/z91f98a

Pojedynek dwóch gigantów, a może już CDP nie musi bo zaraz konsole padną .....
#cyberpunk2077
  • 18
@patrykk994: Nie, za chwilę ( i w sumie część konsoli tego doznała ) wbudowane bateryjki podtrzymujące pamięć padają, a w związku z tym pojawiają się problemy ze dostępem do gier ( nic nie działa )

Niemożność uruchomienia jakichkolwiek gier, nawet tych na płycie, jest cokolwiek kuriozalna. Fakt, że nie jest to koniec świata, póki działa PlayStation Network – wystarczy wymienić baterię CMOS i pozwolić konsoli automatycznie ustawić czas po połączeniu z
@patrykk994: To jest wada produkcyjna, jeżeli padnie bateria wbudowana to sypie się coś z dostępem do gier ( w PC co najwyżej nie masz podtrzymania daty), jeżeli Sony wyłączy za jakiś czas serwer dla PS4 (synchronizacyjne ) to konsole staną się martwe.....

Na chwilę obecną musisz rozebrać konsole wymienić baterię i wpiąć w serwery Sony, konsola się naprawi (dostęp do gier), brak serwerów Sony = konsola martwa nawet po wymianie baterii
@cin123654: Błąd designu , a nie błąd produkcyjny tak BTW, ale nadal nie rozumiem jakie to ma znaczenie? Sony jeszcze co najmniej te 7-8 lat serwery podtrzyma a to chyba naturalne że jak część przestanie działać to ją wymieniasz, więc na tym polu też nie rozumiem problemu. Chyba nikt nie oczekiwał że Sony wypuści bezawaryjną konsolę która podziała 700 lat - to tak jakbym narzekał na to że mi pad po
@patrykk994: O to chodzi, że dla większości posiadaczy za kilka chwil konsole staną się martwe - jedyny sposób naprawy to wymiana baterii. Jak dużo rozbierze sobie całą konsole żeby wymienić baterie ? Ludzie tego w PC nie robią gdzie to tylko zdjęcie boku obudowy, a nie rozbiór na czynniki pierwsze. Kilka % rozbierze i wymieni poprawie, a ile z tego nie będzie działać po złożeniu do kupy ? A reszta to
@cin123654: No nie wiem, słyszałeś kiedyś o całkiem niszowej branży profesjonalistów zajmujących się naprawami sprzętu? Polecam kiedyś skorzystać. To już naprawdę nie jest problem Sony że komuś nie będzie się chciało ruszyć dupy i zawieźć konsoli do punktu naprawy, więc nie mam zielonego pojęcia o cholerę ci chodzi w tej sprawie
@patrykk994: Ja sobie sam serwisuje, nie musze polegać na innych - chodzi o dziesiątki mln konsol które zaczną być nieużyteczne, z powodu głupiego błędu - więc pytanie czy Sony to naprawi, że mimo padniętej baterii gry będą działać.
@cin123654: W sensie ta konsola która na rynku jest 8 lat? Dokonałeś niesamowitego odkrycia - jak sprzęt o dość ograniczonych funkcjach się zepsuje to jest bezużyteczny. Co nastepne - odkryjesz że jak toster się nie chce rozgrzewać to nie ma jakiegokolwiek zastosowania ?
@patrykk994: Ale czy to ja odkryłem ? sami posiadacze odkryli że czeka ich niespodzianka, Sony coś spierdzieliło że rozładowanie głupiej bateryjki powoduję utratę dostępu do gier ! Przecież to Sony powinno to naprawić, chyba że to zabieg celowy żeby w pewnym momencie uceglić konsole żeby kupić nowe