Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki dziś wkurzył mnie mój szef Janusz i złożyłem aplikacje do woja na zawodowego . Z jednej strony zawsze gdzieś to wojsko za mną chodzilo i zaraz po skończeniu szkoły poszedłem w NSRy ale zrezygnowałem po 2 tygodniach bo dostałem oferte wyjazdu do Niemiec. Teraz mam już 30 lat na karku i z jednej strony nie wiem czy dam radę kondycyjnie . Gruby nie jestem kondycje jako tako też. Z jednej strony chce coś zmienić w swoim życiu że dzieci mogłybyć dumne że tata Żołnierz a nie robi w gówno robocie na produkcji a z drugiej boje się że zawiodę sam siebie że te "marzenia" o wojsku rozbiją się o wojskowy beton , jeszcze kwestia dzieci bo długo mnie nie będzie i będą strasznie tęsknić . Proszę doradzcie czy robie dobrze. #mirkowyznania #praca #wojsko #wojskopolskie #januszebiznesu
  • 19
@Zuberbuber: za mną też chodziło i po dwóch latach w zawodowej machnąłem ręką, ale znalazłem pracę w cywilu za biurkiem za przyzwoite pieniądze. Też zacząłem w wieku 30. Kondycyjnie dasz radę, normy są do zrobienia, a skoro robiłeś u Janusza to dasz i w woju. Dla mnie po prostu perspektywy były mało zachęcające, garnizon daleko od domu, wokół sporo przygłupów. Nie żałuję że poszedłem, nie żałuję że odszedłem.
@Utero: mam troche rodziny w wojsku , mój szwagier kapitan który zajmuje się kontraktami i ogólnie kadrówką powiedział że jak będzie trzeba to pomoże . Szkoda tylko że on w Międzyrzeczu a ja Gdynia no i jak nie dostane się w Gdyni to odpadam. Nie ma szans żebym sie przeprowadził bo już mam tutaj dom wybudowany. Także będzie co ma być
@Zuberbuber: moim zdaniem robisz źle. Ja się pół życia szkoliłem w cywilu i szkółki nie skończyłem bo stwierdziłem, że taki beton to ja #!$%@?. Miałem iść do policji ale po tym co teraz #!$%@?ą trwam w zawieszeniu. Póki co nieźle zarabiam w fabryce więc jest jako tako ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@SIX_PATHS_OF_PAIN: ja też źle nie zarabiam ale męczę się strasznie psychicznie przy tej robocie. Codziennie jak budzi budzik to jak w dniu świra" k*rwa ,ja #!$%@?" nie chce do konca życia robić czegoś czego nie nawidzę i widząc ja zdrowotnie staczam się w dół bo codziennie setki kg blachy przerzucam poł dnia młotkiem w tą blache naparzam , mam po prostu dość . Nie chce być za 10 lat jak ten
@mwmichal: do tego kroku popchneła mnie decyzja mojego brygadzisty który odchodzi za tydzien na emeryturę , powiedział mi " Michał uciekaj stąd jesteś jednym z najzdolniejszych pracowników jakich miałem pod sobą ,nie zmarnuj swojego życia. ta praca zniszczy cię zdrowotnie , spójrz na mnie kilka uderzeń młotka i wszystko mnie napieprza ,co z tego że raz do roku sanatorium a po tygodniu znów to samo , Byłem głupi że stąd nie
Zuberbuber - @mwmichal: do tego kroku popchneła mnie decyzja mojego brygadzisty który...

źródło: comment_1618242266I8yXDUMBG4Oet3XnXayG8d.jpg

Pobierz
@hardkorowymoksu: jadę do niego żadna tygodnie do niego a strasznie mniej moja żonę zaciekawiłeś :D bo trochę jestem wstanie w to uwierzyć km moje dzieci mu się w jednostce schowały a okazało ze tył cały czas w recepcji z innym żołnierzem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zuberbuber: praca w wojsku na pewno o niebo lepsza niż w januszexie. Ale też nie oczekuj za wiele. Najgorszy jest brak perspektyw, jak pójdziesz jako szeregowy, to pewnie jako szeregowy skończysz. Chociaż jest zawsze jakaś szansa (zależy od jw) no i emerytura w Twoim przypadku już w wieku 55 lat. Na Twoim miejscu bym próbował, a jak masz znajomości to i może jednak byś awansował kiedyś i w tedy to już