Wpis z mikrobloga

Temat interesujący
Moje autko stało w garażu i sąsiad wyjeżdżajac niechcący zachaczył mój przód. Lekka rysa na zderzaku i na lampie zostało trochę farby, niby nic ale naprawa była kosztowna. Wymieniony zdezak i lampa bo okazało się zae tam też jest rysa.
  • Odpowiedz
Teoria mówi: Wypadek jest w momencie, kiedy są osoby poszkodowane w innym przypadku jest to kolizja.

Więc to auto może być bezwypadkowe, jeżeli nikt nie ucierpiał, i w teorii właściciel nic nie zataja.

Otomoto po prostu powinno ustawić: Bezwypadkowe / kolizyjne


@RafDan: Piszesz bzdury, które rozmijają się z praktyką orzeczniczą. Wykładnia umów odbywa się zgodnie z art. 65 k.c., zatem jeśli sprzedający twierdzi, że pojazd jest bezwypadkowy, to jest to
  • Odpowiedz
@TfojeRence:

zatem jeśli sprzedający twierdzi, że pojazd jest bezwypadkowy, to jest to jednoznacznie z zapewnieniem, że nie były dokonywane żadne naprawy blacharsko-lakiernicze.


Czyli jak sobie dokonam napraw blacharskich i lakierniczych drzwi bo zjada ją ruda, to znaczy że auto jest powypadkowe? To jednak zostanę dalej przy tym co twierdzą ubezpieczyciele i policja, oraz to co jest potoczne, a Twoje historie sobie odpuszczę.
  • Odpowiedz
Twoje bzdury sobie odpuszczę.


@RafDan: Ja z kolei wolę orzecznictwo sądów od chłopskiego rozumu.

Zgodnie z dyspozycją art. 65 k.c. oświadczenie woli należy tak tłumaczyć, jak tego wymagają ze względu na okoliczności, w których złożone zostało, zasady współżycia społecznego oraz ustalone zwyczaje. W umowach należy raczej badać, jaki był zgodny zamiar stron i cel umowy, aniżeli opierać się na jej dosłownym brzmieniu. Reguły te należy odnieść również do oświadczeń i
  • Odpowiedz
Każdego dnia trafiają do nas Osoby, które zaskoczone są informacją, że dane po weryfikacji historii ich auta wskazują na jakiekolwiek szkody. W trakcie transakcji kupna-sprzedaży w grę wchodzi zasada zarówno "przedstawienia stanu faktycznego według najlepszej wiedzy", a w przypadku sprzedającego, który jest przedsiębiorcą również "dochowanie należytej staranności". Trudno dziś obronić stanowisko, że ktoś nie wiedział, nie zna się... Jest naprawdę sporo narzędzi do bezpłatnego sprawdzenia historii również na podstawie kodu QR (Aztec)
  • Odpowiedz