Wpis z mikrobloga

Co sądzicie o jakości paliwa na stacjach przy marketach? Czy takie paliwo jest gorsze od paliwa na stacjach markowych typu shell, orlen czy bp? Nigdy nie miałem uprzedzeń do paliwa na stacjach marketowych, ale dwa miesiące temu kupiłem samochód i zauważyłem że jeśli zatankuję benzynę na auchan to auto ma czasem problemy z rozruchem. Czasem odpala na takim paliwie za pierwszym razem, a czasem za 4-6. Problem ustępuje gdy zatankuję paliwo "markowe" (z reguły shell), wtedy samochód zawsze odpala za pierwszym. Dodam że sprawdziłem auto u mechanika i elektryka samochodowego i wszystko z nim ok.

#paliwo #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 12
@Smutna_Zabuncia: Jak pracowałem na sprzedaży używanych części samochodowych to zdarzały się kilka razy w roku sytuacje gdzie klient przyjechał po nowe wtryski, pompę wtryskową lub inne elementy ukł. paliwowego bo zatankował na stacji Auchan lub Crab.
Mój wujek zatankował kilka lat temu Omege 2.2 DTi na Auchanie i auto zgasło po przejechaniu kilkuset metrów i nie chciało odpalić. Z kolei mój kuzyn który miał Vectre C z tym samym silnikiem 2.2
@Smutna_Zabuncia: mniejszy zasięg, oraz jak wrażliwszy układ to mogą być problemy, z racji na warunki przechowywania, większość ilość biododatków oraz brak dodatków które teraz są standardem przy chyba każdej marce, jak orlen z efectą, miles od circle k... itd.

Przy okazji stoisz długo w kolejce.. bez sens.

Ja przez 2 lata robiłem testy benzyną, to wyszło że aby wyjść na 0 w stosunku do statoil, paliwo pod marketem musiałoby być tańsze