Wpis z mikrobloga

Przy okazji świąt byłem świadkiem jak osoby z rodziny, nie ukrywam, że zwolennicy PIS, rozmawiały o tym jak to władza ludowa walczyła z kościołem i jacy komuniści byli źli, a teraz nie ma komuny i jest pod tym względem dobrze.

Dla mnie nie jest dobrze, dla mnie mnie komunizm to między innymi wlaśnie PIS. Dla mnie komunizm to sposób podejścia do wolności, do gospodarki, do ekonomii.

Ale zdałem sobie sprawę, że jestem w wielkim błędzie

Zdałem sobie sprawę, że prawdopodobnie większość ludzi tak ogólnie nie ma nic przeciwko komunizmowi, a nawet są za, tylko żeby nie odbierać im kościoła, szanować księży mimo wszystko, szanować religię katolicką, nie wprowadzać ideologii gender (cokolwiek by to miało znaczyć).

Ekonomia czy wolność nie ma dla tych ludzi większego znaczenia. Tylko kościółek żeby był, a poza tym godzą się na komunizm, a nawet chcą komunizmu, chcą czegoś takiego właśnie jak PIS, czyli Kryptokomunistyczna Partia Polski.

Ludzie dają sobie wciskać obostrzenia, ograniczenia wolności, popierają ZUSy, zaporowe podatki dla najbogatszych, pięćsetplusy itd., nie maja nic przeciw temu, chcą tego, jest to zgodne z ich światopoglądem. Z komunizmem kojarzy im się tylko atakowanie kościoła. Nie chcą atakowania kościoła, chcą szanowania kościoła, chcą czternastą emeryturę, chcą 500+, chcą TVPiS, chcą PIS, wszystko wtedy jest ok.

Nie widzę szans na polepszenie. Tu nie ma co gadać, stąd trzeba #!$%@?ć.

#polska #polityka #bekazpisu #koronawirus
  • 1
  • Odpowiedz