Wpis z mikrobloga

Seria ankiet demograficznych, mających na celu stworzenie obrazu typowego widza Szkolnej; wyznaczenie swoistej grupy docelowej. Bardzo proszę o szczere odpowiedzi.
#kononowicz #patostreamy

Jakiego wyznania jesteś?

  • Rzymskokatolickie 37.1% (43)
  • Grekokatolickie 0% (0)
  • Prawosławne 3.4% (4)
  • Protestanckie 4.3% (5)
  • Inne 10.3% (12)
  • Agnostycyzm 8.6% (10)
  • Ateizm 36.2% (42)

Oddanych głosów: 116

  • 9
@Teutonic_Reich: Widzisz, zainspirował mnie do tego King of the Diamond, który w jednym z odcinków "Fekalnego Nieregularnika" zasugerował, że takie badanie byłoby ciekawe. A więc dlaczego nie?
Kwestia religijna jest tu bardzo interesująca. Z jednej strony żarliwie wierzący chrześcijanie mogą uznawać oglądanie patostreamów za grzech, z drugiej zaś na wschodzie Polski mieszka wielu grekokatolików i prawosławnych- ich duży odsetek wskazywałby na szczególną popularność Szkolniaków w ich rejonie zamieszkania i aktywności ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Pierzgalski_2003: Zastanawiam się czy agnostycyzm powinno się traktować jako wyznanie per se. To jest po prostu pogląd twoerdzący, że nie da się dowieść istnienia lub nieistnienia Boga, dlatego ani jednego ani drugiego nie można być na 100% pewnym. Bycie agnostykiem nie wyklucza bycia teistą lub ateistą.
@Pierzgalski_2003: ten agnostycyzm wprowadza trochę zamieszania, bo wiele osób może nawet nie wiedzieć co to znaczy. Tak jak np ja. Tematy wiary i cała nomenklatura z nią związana zupełnie mnie nie interesuje i się na tym nie znam. Chociaż zaznaczyłem ateizm więc chyba dobrze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W tym sensie agnostycyzm oznacza osobiste przekonanie "nie jestem pewny istnienia Boga, ale też tego nie wykluczam".

@Pierzgalski_2003: Czyli coś w stylu "50/50 szans na to że Bóg istnieje lub nie" - to jeszcze akceptuję jako identyfikację wyznaniową, chociaż zastanawiam się czy naprawdę istnieją tacy ludzie. Jednak zwykle skłaniamy się ku jednej ze stron i jesteśmy co najwyżej lekkimi teistami lub lekkimi ateistami.
Nie lubię za to jak ktoś agnostycyzmem nazywa