Wpis z mikrobloga

Rada dla wszystkich mających wygięte szkło/aluminium w ender 3 v2 (bed po angielsku, nie wiem jak po polsku, chyba nie łóżko xD).
Obejrzyjcie sobie ten film i zróbcie tak jak ten koleś, różnica jest OGROMNA. Wcześniej za nic nie mogłem wypoziomować tego cholerstwa, bo na środku zawsze było i tak za luźno między dyszą a papierem, a teraz mam idealną pierwszą warstwę na całym obszarze. Tylko najpierw sprawdźcie czy macie płytę 4.2.2, czy 4.2.7, bo są różne pliki.
#ender3 #druk3d
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dmm_: albo nie bawić się w jakieś domorosle wynalazki, wsadzić albo bltoucha (jest ok) albo użyć piezo sensora nacisku zakładanego na dysze (jest tani i rewelacyjny co do precyzji) i auto-bed-leveling włączasz i samo się.
@hrumque: tylko że ten sposób nic mnie nie kosztował (nie licząc 15min czasu), a efekt jest ten sam. Kiedyś pewnie się rozkalibruje i będzie trzeba ustawiać mesh od nowa, czas pokaże.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pawel1410: Dzięki, poczytam. Mam u siebie fabryczny i ostatnio widziałem że na creality jest jakaś aktualizacja z marca, ale sprawdzę ten. Mam bltouch i co jakiś czas zawiesza się przy sprawdzaniu stołu.
@JackDaniels: Miałem soft ze strony Creality, miałem smith3d, miałem jakieś inne. Zdecydowanie nie wróciłbym do żadnego innego. Do pełni szczęścia brakuje tylko, żeby dało się obrócić ekran w tryb poziomy, ale to wybitnie rzadka opcja.