Wpis z mikrobloga

@rolnik_wykopowy: A, nie sądziłem, że fragment o Musku jest na tyle ważny, że zasłużył na cały "rozdział" na pasku:P Ale faktycznie, dobre piguły. Wręcz książkowy przykład popadnięcia w skrajny confirmation bias, przez który Pani Kasia zatraciła umiejętność weryfikowania informacji. Jej filtr wygląda tak: jeśli coś się zgadza z poglądem, jaki uznaję za właściwy, to musi być prawda.

Trudno byłoby wskazać dosłownie dwa zdania z jej wypowiedzi dot. Muska, które byłyby prawdziwe. Właściwie jedyne, co jako-tako się zgadza, to fakt, że ojciec Muska był udziałowcem w kopalni szmaragdów w Afryce. Nie wiem, co prawda, niczego o tej konkretnej kopalni i czy w istocie "ginęli w niej ludzie", aczkolwiek podejrzewam, że ten fragment to akurat radosna twórczość wyobraźni Babis o stereotypowej, afrykańskiej kopalni. Gwarantuję bowiem, że jej research na ten temat jest zerowy. Poza tym, sama logika powala: wiadomo przecież, że jeśli czyjś ojciec był dobrze sytuowany (i tylko tyle, po emigracji z RPA do USA rodzina Muska wcale nie żyła na jakimś bardzo wysokim poziomie, jak na standardy amerykańskie, nie afrykańskie), to jego syn ogarnie lądujące rakiety i globalną markę samochodów elektrycznych.

Cała reszta to projekcje Babis o "złym kapitalizmie", uosobionym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@texas-holdem: myślałem żeby napisać podobnego posta, ale tracę powoli cierpliwość na wysłuchiwanie tego że jestem wyznawcą Elona, bo mam akcje i wierzę w firmy za którymi stoi. A to przecież, bańka, Elon krętacz, wszystko jebnie, a innym shorty się wreszcie pozamykają.
  • Odpowiedz
@gonzo91: laska jest po prostu głupia i nie świadoma swojej ignorancji jednocześnie; mnie bardziej rozczarował Paciorek, mimo, że od dawna nie oglądam kanału, to miałem go za trochę lepszego "dziennikarza".

Najsmutniejsze, że kobieta prawdopodobnie nigdy nie trafi na kogoś kto wytknie jej głupoty, które opowiada, bo obraca się w bańce w której wszyscy się z nią zgadzają, szerszy problem zresztą.
  • Odpowiedz
@balin1: Ten Paciorek to strasznie zjechał - z racji tego, jestem obecny na grupie kanału "nie wiem ale się dowiem" to widziałem posta (teraz mimo szukania nie mogę znaleźć) gdzie ten (paciorek) nawoływał do atakowania kanału
"nie wiem ale się dowiem". Jak dobrze pamiętam głównym powodem ku temu były jakieś materiały z którymi się nie zgadzał.
  • Odpowiedz
Hatfu na ryj, kto to wogóle jest?


@Lorgar: Od niedawna youtuberka i krytyczka tego, co za mało feministyczne (bierze na ruszt głównie szowinizm i zaściankowość polskiej fantastyki, z tego co się orientuję – przy czym też bardzo "pod tezę" są te recenzje), ale zawodowo uznana rysowniczka/graficzka, ma notkę na Wiki jak coś.
  • Odpowiedz