Wpis z mikrobloga

Mirki, jakąś w miarę tanią lampkę na biurko potrzebuję, ale żeby ładnie świeciło bo chcę trochę zacząć malować figurki zobaczyć czy mi się spodoba.

  • 10
  • Odpowiedz
@hoszin: to jest śmieszne, ale patrzyłem w różnych marketach i wszystkie lampki biurkowe kosztują od 100zł w gorę, nawet takie malutkie dla dzieciaków do pszyry. A ta w Ikei jest od lat, tania jak barszcz, znacznie większa, z ruchomym ramieniem które daje ponad pół metra zasięgu. Jedyne co może przeszkadzać niektórym to estetyka, ale na to nie ma lekarstwa ; P
  • Odpowiedz
@hoszin tylko bierz pod uwage ze to oswietlenie pokazane przez @thelightful jest dosyc nierownomierne. Bo musisz miec lapke i z lewej i z prawej (co juz na starcie zabiera miejca) plus tak utrafic z figurka zeby byla rowno oswietlona. Polecam poszukac gdzies po necie czy ktos ma filmik z takim ustawieniem. Mi to w cholere nie pasowalo, wiec zainwestowalem w moja i bardzo sie ciesze. Ladne rowniotkie oswietlenie na szerokosci 50cm naprawde
  • Odpowiedz
@hoszin: Ja mialem dokladnie te lampe za 40pln z ikei. z zarowka ledowa 6500k 13W. I owietlenie z jednej strony mnie dobijalo. Bo figurka oswietlona z boku, a drugi bok w cieniu i trzeba mi bylo ekwibrystyki aby pomalowac druga polowe tak zeby bylo wygodnie. A wygodnie mi nie bylo ani razu.
Dlatego testowalem z posiadanymi softboxami i rownomierne oswietlenie od gory na duzej powierzchni robilo meega robote. Dlatego zainwestowalem w
  • Odpowiedz
@hoszin: @ugluck:

dołączam się do thelightful, sam mam mam dwie takie lampki
https://www.ikea.com/pl/pl/p/tertial-lampa-biurkowa-bialy-70355455/

do tego takie żarówki
https://allegro.pl/oferta/2x-zarowka-lampa-swiatla-stalego-36w-210w-5500k-6973269366

i w budżecie ~130 zł masz całkiem fajne oświetlenie. Takie rozwiązanie podpatrzyłem na forum dla modelarzy KLIK. Ponadto widziałem coś podobnego u jednego czy dwóch jutuberów i wydaje mi się że całkiem się sprawdza takie rozwiązanie.

Jak na złość nie mogę teraz znaleźć ale jestem na 99% pewny że EonsOfBattle ma
  • Odpowiedz