Wpis z mikrobloga

@marjanoos mi raz zrobili wycenę na Towarowej wymiany filtrów i oleju 560 zł ¯_(ツ)_/¯ zrezygnowałem oczywiście. W Piastowie jest zakład który tylko oleje i filtry wymienia, ma do wszystkich aut i wszystkie rodzaje, bez kolejki i czasami chwilę trzeba poczekać.
@blasphemus666: no bym sobie sam wymienił po świętach z ojcem, ale oleje przyszły za późno i zabrakło czasu.

@Dejwi996: w Mondeo jedyna czasochłonna rzecz to odkręcenie osłony silnika od dołu i samo spłynięcie oleju. Filtr powietrza jest zaraz na wierzchu, trzeba tylko pokrywę odkręcić i wymienić wkład. Filtr oleju trochę głębiej, ale też na widoku.
@LaskaKNK: no mój mechanik to dobry fachura i nie będę mu pisać, że drogo i ma być taniej. Najwyraźniej tak ceni swój czas. O ile na wymianę rozrządu, dwumasy itp. nie zamierzam oszczędzać, to jednak wymiany oleju chyba się spieprzyć nie da.
@olelek: dzięki!
@eternit_nie_wybacza: Dokładnie .Dla mechanika nie ma że czynność łatwa czy trudna .Mechanik przelicza swoją cenę pracy na roboczogodzinę .Tobie miał by godzinę wymieniać olej za 50 zł kiedy w tym samym czasie wymianial by komuś rozrząd za 400 zł .Dla mechanika wszystko jest proste ale on się uczył 10 lat że by zrobić coś teraz w 10 minut .
@marjanoos: Wystarczy zrobić sobie jakiś podjazd. Na internecie pełno poradników, filmiki, wątki na forum i wiesz gdzie jest każdy filtr. Ja bym próbował sam to zrobić, chyba że ktoś ma lewe ręce to dla świętego spokoju wolałbym jechać i zapłacić nawet te 200 i nie zastanawiać się czy to dużo
@marjanoos: zupełnie normalna cena. Dlatego ja zawsze robię tak, że olej i filtry wymieniam "przy okazji" innych napraw, wtedy robią właściwie za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niższe ceny niż w samej Warszawie zawsze są na jakichś wioskach pod miastem, tylko wtedy musisz doliczyć paliwo i czas, pewnie wyjdzie na to samo.