Wpis z mikrobloga

Zostałem feministą.
Tak jest.

Postuluję:
- parytety na stanowisku sędziego i sędziny w sądach
- przecz z dyskryminacją kobiet w trakcie testów sprawnościowych do wojska i policji (takie same wymagania dla oby płci)
- zrównanie wieku emerytalnego
- akcję body positiv gdzie grupka mężczyzn będzie prezentować piwne brzuchy i zakola, a organizatorowi serię nagród za tę wspaniałą akcję typu "mężczyzna roku" itd
- przecz z opresyjnymi patriarchalnymi wymaganiami wobec kobiet jakie te na siebie nakładają, trza im wytłumaczyć że nie muszą się zażynać tak ciężką pracą w domu
- precz ze stałymi wymaganiami jakie kobiety na siebie nakładają, mianowice że muszą wyglądać ładnie. Od teraz mogą wyglądać tak jak chcą!
- Akcję wspierania kobiet w ich bólu, mianowicie każda kobieta która zgłasza jakieś problemy otrzymuje pełne wsparcie psychologa, zakładu psychiatrycznego, a także refundowane leki psychiatryczne. Nie pozwólmy aby kobiety chociażby obawiały się sygnalizować problemy. Niech o nich mówią!

#feminizm #prawamezczyzn #mgtow

I muszę zawołać mojego ulubionego feministę @Nazwex
i zapytać się czy teraz jestem feministą a jeśli nie, to co robię źle?
  • 5
Przestań mnie cały czas oznaczać, przecież napisałem że i bez Twoich postów jestem dzisiaj zajęty XD

A z postulatami się w większości zgadzam, tyle że:
- parytety mają sens tylko jeśli badania by wskazywały, że na etapie rekrutacji osoby z jakąś cechą są dyskryminowane, to jest pomimo równych lub wyższych kompetencji wybierane rzadziej (jeśli masz takie badania o sędziach to proszę bardzo).
-akcja body positive mogłaby być spoko lub bardzo niespoko, zależy
parytety mają sens tylko jeśli badania by wskazywały, że na etapie rekrutacji osoby z jakąś cechą są dyskryminowane


@Nazwex: No to zrobimy sztab mężczyzn którzy to zbadają.

-akcja body positive mogłaby być spoko lub bardzo niespoko, zależy jak by wyglądała


@Nazwex: Będą zbliżenia na włosy z nosa, a potem wręczymy temu facetowi nagrodę mężczyzny roku

odnośnie ciężkiej pracy w domu, to chyba jednak lepiej byłoby zmotywować mężczyzn do robienia więcej
Chyba nie będziesz widział problemu jeśli badania nad dyskryminacją przeprowadzi i opracuje trójka mężczyzn, prawda?