Wpis z mikrobloga

@wezsepigulke: tak jak pisałem wczesniej, to ty nie znasz sie na temacie i probujesz się wypowiedzieć, w budownictwie uzywa sie w 99% obciazen statycznych, nawet wiatr albo trzęsienie ziemi jest podczas obliczen reprezentowane jako obciazenie statyczne, w przypadku schodow w domu jednorodzinnym uzyl bym osobiscie albo obciążenia równomiernie rozlozonego o wartości 2-3 kN/m2 albo obciazenia skupionego 1,5 kN, 1,5 kN ze współczynnikiem bezpieczenstwa dla obciazen uzytkowych 1,5 daje nam ok 2,25
@lufi Używa się obciążeń statycznych w obliczeniach tylko i wyłącznie dlatego, że takie obliczenia są znacznie (ale to zajebiscie znacznie) prostsze, co nie znaczy że w praktyce schody pracują pod obciążeniem statycznym. Więc jaki ma sens testowanie ich takim obciążeniem? Niech postawi te worki i je zdejmie tysiąc razy to będzie jakieś doświadczenie.

Dzisiaj w dobie rozwinietych komputerów takie obliczenia są już może powszechniej stosowane, ale jeszcze w latach 80tych taniej było
@wezsepigulke: jak twoim zdaniem powinien sprawdzic ten stopien? moim zdaniem sprawdził ok

mylisz pojecie obciazen dynamicznych i zmeczeniowych

w przypadku obciazen probnych mostow sprawdza się je statycznie i dynamicznie zeby zweryfikowac czy zalozenia przyjete w projekcie zostaly spelnione

nie wiem ile masz wspólnego w realnym zyciu z projektowaniem, ale mam nadzieję, ze mało
@lufi A moim zdaniem nie sprawdził OK.

I oczywiście, że trzeba brać tutaj pod uwagę właśnie zmęczenie materiałowe. Typ wsadził kawał betonu w pustak ceramiczny, który spokojnie da się rozbić kopiąc w niego butem. Nie o wytrzymałość samego stopnia tu chodzi a o tą śmieszna ścianę. Jeszcze jakby ona była z cegły pełnej lub z bloczków betonowych, to można by było debatować czy to ma sens.

Ja naprawdę mam nadzieję że ty