Wpis z mikrobloga

Flick ma jedno bardzo wielkie podobieństwo do Guarsioli, nie lubi zmieniać taktyki pod przeciwnika. Pamiętam jeszcze jak Hiszpan trenował Bayern, gra przyjemna dla oka, ale co z tego gdy przychodzi do gry z klasowym rywalem nastawionym na kontry (Atletico), albo na styl między szybkimi atakami, a bronieniem drużyną? (Real, Psg)

Obaj trenerzy są bardzo dobrzy, ale każdy ma swoje minusy i plusy, oboje są uparci, Guardiola umie najlepiej rozwinąć piłkarza, ale często z taktyką przekombinowuje, 3 obrońców na Lyon? xD Flick umie trzymać szatnie w ryzach, wdrożył swoją wizję agresywnego pressingu w klub, ale ma swoje nazwijmy to fetysze, mało zmian albo za późno przeprowadzane, faworyzowanie niektórych zawodników; Alaba to to już nie powinien grać od kilku miesięcy.

Mam nadzieję, że jak Flick skończy za kilka lat przygode z Bayernem to przyjdzie trener nowej generacji, jak ja to mam w zwyczaju mówić, a jest nim oczywiście Nagelsmann. Już od kilku sezonów udowadnia, że ma potencjał na trenera godnego zdobycia LM. Najbardziej mi w nim imponuje to jak sam się uczy na własnych błędach, tamten sezon Rb Lipsk miał szanse wygrać, ale popełnili jeden poważny błąd, piłkarze po rundzie jesiennej byli po prostu zajechani, w tym roku co? dalej grają tak samo dobrze jak na początku, a to dzięki dobrej rotacji zawodnikami i porozdzielaniu sił na poszczególnych zawodnikach. W dodatku Nagelsmann dalej zaskakuje swoimi pomysłami, oczywiście nie zawsze one są trafne, ale widać że on się nie boi i chce pokazać swoją wizje piłki.

Mówię Wam, klub który zgarnie tego trenera będzie błyszczał w Europie przez kilka sezonów

#mecz #pilkanozna
  • 6
@Tratak: Nie zgadzam się. Właśnie największym błędem Guardioli jest ustawianie się pod przeciwnika w lidze mistrzów. Zrobił grając Bayernem z Realem czy Man city z Tottenham w pierwszym meczu czy nawet rok temu z Lyonem.

Flickr nie popełnił wczoraj błędu moim zdaniem. Brak skuteczności i błędy obrony przesadziły.
@Tratak: Coś w tym jest, jednak weź pod uwagę, że Bayern miał najzwyczajniej pecha w tym spotkaniu. W dodatku było wiadome, że PSG będzie grało na kontre. Nie wykorzystać szybkiego Mbappe i Neymara byłoby dziwne. W dodatku Bayern u siebie, więc presja zdobycia bramek była na nich większa. Myślę, że dzięki takim spotkaniom jeszcze bardziej kochamy piłkę. Teraz każdy nie może doczekać się rewanżu i będziemy mieli meczycho. Lipsk łądnie poukładał
@popeka właśnie największym błędem Flicka jest dawanie Alaby na środek obrony, Lucas tam sobie radzi znacznie lepiej. Inna sprawa jest taka, że nie wiem czemu ustawiał obrone tak wysoko, powinien zagrać tak jak w finale, może jeden gol mniej by wtedy wpadł, a tak to Psg czekało i gdy udało im się odzyskać piłke to podanie za obrońców i Mbappe robił co chciał
Nie mówię, że wysoko postawiona obrona jest zła, w drugiej połowie jej pressing był bardzo dobry (podobny do tego z zeszłego sezonu), tylko aby to poprawnie działało to należy polegać na zawodnikach którzy będą w stanie po kilka razy wracać z połowy przeciwnika na swoją i nie ma w niej miejsca na żadne błędy
@Tratak: No tak racja. Finały to wiesz rządzą się swoimi prawami, jeden błąd i możesz żałować przez resztę życia, że przegrałeś. Drużyny bardziej kalkulują i często boją się zaryzykować. Tutaj jest opcja rewanżu, myślę że liczyli na szybkie zdobycie bramki i kontrolę spotkania, a tak jak piszesz błędy w obronie + brak skuteczności i mają przegrany mecz u siebie. Z drugiej strony to Bayern i jak spojrzy się jak łatwo stwarzają