Wpis z mikrobloga

Rozważam zmianę auta. Mam dwa dość różniące się typy: Audi A6 C5 (1.9TDI 130KM) oraz Hyundai Sonata V (2.0 CRDI,2004-2009). Może ktoś coś podpowie.

Moje kryteria to:
-diesel (jednak wkurza mnie co chwile tankowanie LPG+ jego przeglądy. Zasięg robi swoje bo robię dużo km)
-pakowność
-bezawaryjność
-wygoda w trasie
-budżet 10-15k

Na plus Kałdi:
-pakowność (kombi)
-wyciszenie (lepsze?)
-prosta (bez dpfów i innych pierdół)
-lepsze wykonanie wnętrza
-łatwość dostępności części i każdy majster zna to "cacko". Chociaż Hyundai raczej nie będzie miał z tym problemów bo to popularny silnik w PL itd.

Na minus Kałdi:
-zajeżdżone, cieżko o dobry egzemplarz
-słaby zawias z przodu
-stare

Na plus Hyundai:
-nowszy w tych samych pieniądzach
-koszt części zapewne mniejszy
-łatwiej o dobry egzemplarz, często Polski salonowy
-trochę łatwiej o dobrze wyposażony
-na papierze mocniejszy silnik +mniejsza masa więc powinien być dynamiczniejszy

Na minus Hyundai:
-zakładam że gorsze wyciszenie
-gorsze wnętrze, tanie plastiki
-zapewne prowadzi się jak taczka
-ma DPFa
-mniejsza pakowność (mimo iż litraż większy to kombi zapewne bardziej ustawne)
-zapewne fotele mniej wygodne

Ktoś coś ma te auta i jest w stanie coś powiedzieć? Coś obalić albo potwierdzić?

Audi trochę bardziej mi podchodzi i zakładam nim fajne śmiganie tras, ale rozsądek podpowiada mi Hyundaia na potencjalnie większy spokój i mniejsze koszty. Z wyposażenia to mi potrzebny tempomat+podgrzewane dupy, pewność prowadzenia i cisza przy 140km/h.

#motoryzacja #audi #hyundai #auta #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Pathlogan wuja ma tego Hyundaia kupę lat, jedyna poważna usterka to dpf który ostatnio się zesrał i były problemy z jego naprawa. Ostatecznie wycięli go i usunęli z komputera (jak się okazało, ktoś w nim kiedyś grzebał i trzeba bylo wymienić i go). Jechałem nim parę razy, kopyto miał i całkiem wygodny, plastiki były spoko, nic nie trzeszczało.
  • Odpowiedz
@Sm3rf1k: co np, prócz długiej jazdy po mieście? Chcesz mi powiedzieć, że kupie zrobię nim 100k km i nie będę musiał tego ruszać nawet nie wiedząc jak był eksploatowany wcześniej? Nie mówiąc już o magicznych EGRach. Ja dbam o auta i wiem jak je ekspolatować, co nie znaczy że poprzedni tak robił. Nie kupuje auta z salonu dlatego dla mnie jest to wada.
  • Odpowiedz
Peugeot 308 SW


@Czarna_ksiazka: Rozsądne, ale totalnie mi nie leży wygląd tego auta, nie będę mógł tego zdzierżyć mimo iz jest to rzecz drugoplanowa. Bardziej już bym się skłonił ku 407 SW, panoramiczny dach w nim to coś wspaniałego ( ͡° ͜ʖ ͡°) i w sumie gdzieś tam z tyłu w głowie siedzi jakby się znalazł dobry egzemplarz
  • Odpowiedz
@Pathlogan: Ja w takim budżecie skłaniałbym się ku A6 C5, V70, ewentualnie E39. Volvo duże, bardzo wygodne, fajny silnik D5, ale jakość materiałów wewnątrz bardzo słaba. A6 wiadomo dobra blacha, dobry 1.9 TDI, wygodny, pakowny. E39 z m57 to pancerny samochód, świetne wygodne wnętrze, bardzo dobre materiały, świetnie się prowadzi i ogolnie daje największy fun z całej trójki. Minusem to, że ciężko będzie znaleźć zadbany egzemplarz, bo przebiegu to nie
  • Odpowiedz
@mlody__wilk: Volvo brałem pod uwagę ale odrzuciłem, bałem się trochę wyższych kosztów utrzymania, podobnie z BMW (tutaj też jak mówisz, ciężko o dobry egzemplarz, AutoBawaria ma 20 letnie "igiełki" za 25k xDDD). W tych dwóch przypadkach w grę wchodzą tylko największe pojemności co też ma wpływ na spalanie, znając życie mając te ~200KM pod nogą bedę cisnął mimo woli i robił wir w baku.

Z tej trójki Audi wydaje się
  • Odpowiedz
@Pathlogan: No tak, w tej klasie jeżeli zależy ci na niższym spalaniu to takie 1.9tdi lub 2.0hdi będzie chyba najlepszym wyborem. M57 w E39 spali jednak więcej, ale coś za coś, wiadomo. Jeżeli chodzi o koszty utrzymania Volvo to miałem tylko S40, więc trochę inny świat, ale S60 z D5 ma mój znajomy od kilku lat (fan marki, zawsze marzył o tym silniku) i jest bardzo zadowolony. Średnie spalanie w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pathlogan: jeszcze Sonata, ale w benzynie - 2.4. Co do wyciszenia jest bardzo fajnie, znajomi chwalili ze cicho w środku. Wygoda również, fotele mam w tapicerce, i jest miękko, dobrze się siedzi. Miejsca z tyłu jest sporo, aczkolwiek ja jeżdżę tylko z przodu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz