Wpis z mikrobloga

Robie wpis przed nie wiem... Przestrogą? Kupiłem tydzień temu questa 2 z myślą o jak to będzie teraz lepiej sie grało na vr bo wcześniej byłem posiadaczem #psvr. Z racji tego że posiadam komputer obecnie ze średniej półki R5 2600, RTX 2070 myślałem że gierki nawet na low w VR będą mi chodziło bez problemów i sądziłem że to będzie bardzo udany zakup, patrząc na recenzje questa.
Przyszedł quest i jak się okazało nie jest tak kolorowo jak sądziłem. Zaczynając od tego że obraz dalej nie jest jakoś super ostry tak jak myślałem że będzie, to fov w quescie jest o wiele mniejszy niz w psvr, powoduje to że gdy grając na psvr, czuć jakby było się w tym świecie to w quescie czuje jakbym patrzył przez lornetke ciągle. Docelowo myślałem że będe grał z kompa i ewentualnie gry z questa jeśli wyjadę na działke, ale o tyle gry na samym quescie chodzą naprawde dobrze i nie ma z nimi żadnego problemu, to gry z kompa to jest jakaś tragedia XD. Gry jakie posiadam/ posiadałem to Half life alyx, boneworks, Beat saber oraz Pavlov. Z Beat saberem i Pavlovem nie ma problem i gry trzymaja sie w miare stabilnie, tak z pozostałymi to są jakies jaja, przez virtual desktop to w ogole nie moge grać bo mam spadki klatek, po kablu jest troche lepiej ale dalej wystepują. Co ciekawe z poczatku half life alyx chodził mi bardzo dobrze tak im dalej w las tym gorzej. Boneworks to co chwila miał jakieś małe dropy i mnie to strasznie irytowało tak więc poprosiłem o zwrot. Obecnie spędziłem chyba 2 dni nad poprawą działania half life i dalej mam nagle spadki o 10-20 fps w stałym miejscach w grze, nie ważne jakie ustawienia mam wybrane. Sprawdziłem chyba juz wszystko no i nie wiem okazuje się że mam za słabego kompa, co ciekawe są inne tez gry które chodzą słabo.
Podsumowując, tak jak myślałem że będzie naprawdę wielka odskocznia jakości między psvr a quest 2 to teraz myśle ze po psvr miałem bardziej pozytywne wrażenia.

#oculus #alyx #halflife #vr
  • 46
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lyman11: Dużo osób które maja indexa i quest 2, wolą grać na quescie bo jest im wygodniej, z czego co wiem to index ma też jakieś swoje patologie jak brak możliwości rysowania obszaru gry w samych goglach, sama nakłada steamvr jest też kiepska no i kabel z tyłu głowy.
  • Odpowiedz
@Turczyk: rysowanie obszaru gry w googlach mozesz rysować jak sie na kamere przelaczysz xD ale obraz rysujesz raz i tyle. SteamVR ujdzie, a kabel mi nie przeszkadza w psvr tez masz kabel mi nigdy w vr kabel nie przeszkadzał :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Turczyk: Quest 2 to mobilne gogle, więc nie wiem jak można oceniać je przez pryzmat słabo działającej gry z kompa (Alyx). Zgadzam się z tym że FOV jest mały, ale da się do niego przyzwyczaić.
  • Odpowiedz
@czytam_komenty_arka93298_dla_beki: Większości tak właśnie chodzi i tak to powinno wyglądać. Spotkałem z osobami jeszcze z sprzętami z górnej półki którzy mają również dropy i nikt nie wiem czemu tak jest. Dla mnie najważniejsze było uprzedzenie ludzi przed zakupem i pokazaniem jakie właśnie pcgownorace jest niestety.
Na pewno dużo osób kupuje questa 2 nie tylko aby był w wersji standalone ale także jako vr do grania w gry z komputera.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: U mnie tak to nie wygląda, i ten problem jest również u wiele innych osób z nawet lepszym sprzętem niż mój. Wykorzystałem wszystkie rozwiązania i dalej mam tak samo. W pavlova przez VD moge spokojnie grać i nie ma problemów, włączam half life i mam drop z 90 klatek do 70 co parenascie sekund, w boneworks to samo.
Smieszne jest to że nawet jak ograniczyłem odswiezanie do 72 klatek
  • Odpowiedz
@Turczyk: wcześniej posiadałeś PS VR, które miało rozdzielczość fullhd i gry działały z PS4 oraz dodatkowym urządzeniem, które się do niego wpina i "wspomaga" konsolę. W Quest 2 masz rozdzielczość 3664 x 1920 i dziwisz się, że pecet nie daje rady w takiej rozdzielczości? Beat Saber mam na goglach i nie ma problemu, w Half Life Alyx na gtx 1070 mam spadki do tych 40-50 klatek, ale to nie jest
  • Odpowiedz
@vg24_pl: Mogą mieć, też komputer z górnej półki i chodzić im jak g---o. Ostrzegam ludzi że nie wygląda tak to kolorowo, nie mówiąc że ludzie niektórzy maja odruchy wymiotne jak poruszaja sie w samym vr a co dopiero przy dropach fps. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz