Wpis z mikrobloga

@ugluck: No właśnie liczyłem, że podobny efekt uda mi się z tym uzyskać - będę próbował jeszcze to mieszać z farbami, bo tak to działa tylko na bardzo cienkich warstwach farby (z moich dotychczasowych prób)
@MiPerroEs: Ja chciałem trochę przełamać podstawki nekronów, używam pumexu od vallejo + dark rubber (wychodzi jak astrogranite), na to posypka + pigmenty, na koniec chrobotki i kamienie - ale chciałem zrobić miejscami efekt pękającej czarnej gleby, spod której wydobywa się wymieszana na mokro zieleń (dark green + scorpena green)
@ugluck: A udało Ci się jakoś uzyskać może kiedyś efekt podobny do dedyków? Lubię kombinować samemu (i oszczędzać kasę) i tak zastanawiam się co jeszcze by można było zrobić. Spróbuję może dodać czegoś do farby i tego medium - może sody, albo coś, co mocno zaciągnie farbę.
@MalowanyPtak: wg mnie trzeba by poszukac na necie jakis receptur. Filmiki na necie, jak np. to:
https://www.youtube.com/watch?v=LzoNaZ8VIxw
daja efekt takiego czegos jak pekniete szklo.
Moje testy dawaly obraz czegos jak.... kojarzysz pączki z delikatna warstwa sztywnego lukru? Taka przeswitujaca. Jak sie je naciska robia sie charakterystyczne pekniecia. No to moje farbki tak wygladaly.
I ni cholery mi sie toto nie podobalo. Moze ma to jakies zastosowanie jak sie wie gdzie to