Wpis z mikrobloga

Hejka, mam problem z procesorem, otóż wymieniłem i5 4670 na Xeona e3 1240 v3 i w grach "esportowych" takich jak cs go czy valorant mam znacznie mniejszą ilość klatek niż na i5, w benchmarku cs go spadek z ok 240~ na ledwo 150-160, podczas grania w valorant fps'y spadają do 80, nie wiem co jest przyczyną ponieważ bazowe taktowanie jest takie same, podczas grania sięga od 3,60-3,70 Ghz jednak tych fpsów jest o wiele mniej, ktos wie co mogę na to poradzić? Temperatury chyba spoko bo w ooct podczas dłuższego 100% użycia sięgnęły 85 stopni (mogły by być niższe ale throtling w grach raczej nie występuje), podczas grania mniej oczywiście. Bios resetowałem... Help ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#pc #intel #xeon #i5 #pytanie #pytaniedoeksperta #hardware #pcmasterrace
  • 33
@nandrolone: no procesor wczoraj zamontowałem, więc pasta świeża ale może #!$%@? nałożona... bo tak napaćkałem byle jak xD @cukru no ten procesor w pojedyńczym wątku ma taką samą wydajność bo to i7 4790 czy tam 4770 więc to samo tylko z dodatkowymi wątkami dlatego jest problem z tą wydajnością.
o boże następny xD


@Hakunamatata57: ?

wołaj jak jak ci się uda magicznie naprawić ten "spadek"

Tu już #!$%@?ę od problemu OPa, ale userbenchmark jest po prostu tak gównianym źródłem i stosują takie praktyki, że należy aktywnie zniechęcać ludzi do korzystania z tej strony.
@cukru: hmm, -threads 8 nic nie dało (ogólnie teraz już nie trzeba), procesor był wykorzystywany w niespełna 50% wszystkie wątki pracowały a i tak 150 fps avg. max temp 68 i 3,70 Ghz. @Hakunamatata wątpię aby był aż tak gorszy, wszyscy piszą że jest on identyczny jak i7 4770 więc niby w jaki sposób miałby być gorszy od i5 4670, rozumiem jakbym wybrał xeona 1231 v3 który ma niższe zegary bazowe.
@StalkeroVsky: Tere fere. Wymieniłeś procesor do gier na procesor do programów i jeszcze grasz w gry które nie obsługują wielu rdzeni i jesteś zdziwiony. Piszesz że na Xeonie e3 1240 v3 w teście CPUZ masz na single 380.9 a multi: 1960.8, a i5 4670 w tym samym teście ma single 400 a multi 1550 więc odpowiedz sobie sam.

@nandrolone: To już kompletny odlot pozuje na znawce wysyłając ci komendy do
Ni #!$%@? nie uwierzę, że jest on gorszy niż moja i5, jeżeli powołujemy się na stronki takie jak wcześniej wspomniałeś to porównując I7 4770 z Xeonem e3 1240 v3 to single core/thread jest na prawie identycznym poziomie, jedyna różnica pomiędzy tymi procesorami to taka że I7 ma integre i w booscie osiąga na jednym rdzeniu o 10Mhz wyższe taktowanie co można pominąć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nandrolone: Hahahaha, stary, to strona sprzed czasów dinozaurów, CSGO od lat wykorzystuje domyślnie wielowątkowość, co kiedyś nie było tak oczywiste, nie zesraj się tam bo nie masz racji.
@StalkeroVsky: Błogosławieni ci co nie widzieli a uwierzyli, w takim razie kombinuj, być może coś wymyślisz.
@Hakunamatata57: ale serio, na każdym benchmarku te procki normalnie działają w cs go, znaczy ja nie oczekuje wzrostu wydajności ale zachowania jej. a po perypetiach z I5 gdzie w cs go miałem nieraz jazdy że gierka potrafiła spaść do 90 fps'ów, uwierzę we wszystko