Wpis z mikrobloga

@xtedek: też się zastanawiam nad takim rozwiązaniem, wyszło by taniej o 3 tys złotych, a pompa wedle charakterystyki powinna dać rady. Mógłbyś zrobić zdjęcie swojej instalacji?
@senq87: Weź pompę o większej mocy najwyżej i więcej obiegów a krótszych zrobisz :) Tylko, że ja mam PC a nie gaz więc nawet bez zaworów mieszających, a to co grzeje np. 25st idzie od razu w podłogę. A i jak odpowietrzniki to tylko automatyczne, u mnie powietrze schodziło jeszcze dość długo. Rozdzielacza ze sprzęgłem nie posiadam, czyli dużo prostsza instalacja niż twoja.
@xtedek: instalacja podłogowa już istnieje, została sama kotłownia. Ceny ostatnio szaleją. Pompa jest w tym układzie dość mocna, ale jeszcze to rozważę.
@senq87: można spróbować jeszcze zoptymalizować układ, ale dużo zależy od możliwości kotła.
Z jakiego powodu dajesz dwa obiegi pompowo-mieszające? To są całkowicie inne strefy? Będą w nich inne temperatury utrzymywane?

Jeżeli automatyka kotła umożliwia sterowanie pogodowe temperaturą czynnika grzewczego to można zrezygnować z mieszaczy. Tylko tu widzę, że z kotła masz dwa obiegi: jeden na zasobnik, drugi na CO. Trzeba sprawdzić w dtr czy jest możliwość ustawienia jednego obiegu na pogodowce,
@StrefaZimna: jeszcze raz: @StrefaZimna: z pieca z tego co zrozumiałem można ustawić minimalna temperaturę na wyjściu na 35 stopni. Jest to za dużo na ogrzewanie podłogowe, dlatego chcę układ pompowo mieszający. Pompa w piecu też nie da rady. Doszedłem do wniosku, że wykonam chyba jeden układ mieszający, po układzie pompowo mieszającym dam rozdzielacz na dwa obiegi, pompa zawarta w PrimoTerm jest raczej wystarczająca (wysłałem maila żeby się upewnić). Wstawiłem na
@senq87: to układ powinien wyglądać tak:
V1. Kocioł z pompą wbudowaną - sprzęgło (ewentualnie sprzęgło z rozdzielaczem) - rozdzielacz - za nim układy pompowo-mieszające
V2. Kocioł z pompą wbudowaną - sprzęgło (ewentualnie sprzęgło z rozdzielaczem) - za nim układ pompowo-mieszający i rozdział na parter piętro normalnie na trojniku, nie ma sensu płacić za rozdzielacz.

Co do obiegu pompowo mieszającego - widzę, że chcesz kupić komplet (jedno zaizolowane urządzenie). Można próbować złożyć