Wpis z mikrobloga

Zacząłem niedawno strzelać z broni. Jednak martwi mnie jedna kwestia, ponieważ przy celowaniu obuczonym widzę to co na obrazku poniżej. Jeżeli mam mieć wzrok skupiony na celu to przy celowaniu z prawego oka jest w linii z celem, jak przymknę prawe, celując z lewego wiadomo jest z boku. Jednak przy celowaniu obuocznie przyrządy są podwójne (przyrządy w linii- czerwone i te na szaro z lewego oka) nie zgrywają się. Czy da się to jakoś skorygować i wytrenować?
#bron #strzelectwo
E.....n - Zacząłem niedawno strzelać z broni. Jednak martwi mnie jedna kwestia, ponie...

źródło: comment_1617701695egX2sPu2BNXZpPqMDSGruP.jpg

Pobierz
  • 19
@ErikSkurveson: możesz nauczyć się ignorować obraz z oka które nie jest dobrze ustawione, nie da rady zrobić zeza tak żeby focusować się na obrazie dwóch odleglych od siebie przedmiotów jednocześnie - kiedy skupisz oboje oczu na szczerbince rozjadą Ci się tarcze
@ErikSkurveson: Tak jak napisał @Zendemion: to nie kwestia oczu tylko mózgu. Musisz nauczyć go ignorować (w kontekście celowania) obraz z lewego oka. Jeszcze zależy co chcesz strzelać - jak statycznie to zasłonka na oko i nara. Jak dynamikę czy jakies strzelania praktyczne to trzeba to wyćwiczyć. Możesz najtańszą zabawkę wziąć, byle by miała muszkę i szczerbinkę albo nawet strzelać z palca. Samo przyjdzie.
@ErikSkurveson: trening z bronią, przepaska na oko. To jest normalne. Tylko musisz się nauczyć ignorować lewe oko. Ja przy składaniu się do strzału muszę "odświeżyć" oko i tak 3 razu mrugam aż złapie ostrość i nie zwracam uwagi na drugie oko
@ErikSkurveson: Wzrok powinien być skupiony na muszce. Celowanie obuoczne polega na tym, że oko celujące skupia ostrość celowania, a drugie oko daje tylko większy kąt nieostrego widzenia.
Trenujesz zasłaniając drugie oko i przyzwyczajając oko celujące do skupiania ostrości na muszce.
@ErikSkurveson: Czy zniknie, czy ignorować - wyjdzie na to samo - będziesz widział jedne przyrządy ostro. Trenuj w domu z zabawki - postawę, chwyt, skład i zbieranie spustu celując w jakieś obiekty (najlepiej zmienne i w różnych odległościach).
@ErikSkurveson: Ale po co Ci teraz zdolność celowania obuczonego do egzaminu na patent?
Będziesz obserwował, czy znienacka nie wyskakuje jakaś druga tarcza, którą trzeba ostrzalać? Będziesz szukał nowych celów?
Serio -- jak trenujesz do patentu to zamknij te oko i na razie skup się na skupieniu strzałów, pracy na języku spustowym, eliminacji uprzedzenia odrzutu.

I żebyś nie czuł się, że instruktory kazali obuocznie celować, a Tobie nie wychodzi a powinno: mistrzostwa