Wpis z mikrobloga

Panowie, a może i panie, chciałam otworzyć wczoraj auto z pilota. Po naciśnięciu przycisku lampy ledwo zamigały, a miały w zwyczaju 3 razy migać, a znów auto nie otworzyło się wcale. Akumulator padł do zera czy to coś z kluczykiem jest nie tak? #samochody
  • 15
@ciutka: niestety prawdopodobnie tak ( ͡° ʖ̯ ͡°) Rozumiem, że zamek w drzwiach kierowcy nie działa? A w klapie bagażnika? Albo w drzwiach pasażera (jeśli jest). Ważne, żeby się dostać do auta i otworzyć maskę, to (doraźnie) wystarczy odpalić auto z kabli i już pojedziesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ciutka: Dlaczego nie masz możliwości otworzyć z kluczyka? Zamek nie reaguje czy zamka "nie ma"? Jeśli to drugie, to raczej na pewno część klamki to zaślepka, która skrywa zamek. Jak nie działa, to zawsze opcją jest danie prądu na samochód - przy zamkniętej masce chyba można próbować na plus przy alternatorze i masę, jeśli masz dostęp od spodu.
@ciutka: Jak wyżej napisał @aksal89 - jeżeli nie ma żadnych zamków, w które można włożyć kluczyk lub są one niesprawne to zostaje albo awaryjne otwieranie samochodu i otwarcie maski i naładowanie akumulatora, jeżeli znajduje się on pod maską, albo awaryjne otwieranie samej maski, które może być łatwiejsze, naładowanie akumulatora i otworzenie pilotem. Jeżeli jest jakiś zamek fizyczny a nie działa to polecam go naprawić, ja u siebie naprawiłem wcześniej, zanim miałbym