Wpis z mikrobloga

Rozpoczynam od tego miesiąca akcję #zbieramnamieszkanie, które zamierzam kupić za zyski na akcjach #pltr.

Założenia:
- To będzie nowa pula akcji, żeby porównać która strategia okaże się lepsza (dokupowanie regularne vs kupienie w krótkim okresie dużej puli i trzymanie), pozostałe które mam, wciąż pozostają w grze.
- Kupuję za 2 000 PLN/mc, zawsze w te same dni miesiąca (10 i 30, chyba że nie będzie w te dni sesji to wtedy poczas najbliższej kolejnej sesji), niezależnie od ceny akcji. Kwota może się zwiększyć jeśli złotówka straci na wartości, będę celował w okolice 500 USD.
- Będę korzystał z konta w XTB i publikował raport na koniec miesiąca, razem z aktualizacjami na temat spółki
- Celem jest uzbieranie 200k (+ podatek) na wkład własny na mieszkanie w mieście wojewódzkim, jeszcze nie zdecydowałem w którym (Kraków, Warszawa albo Gdańsk).

Traktuję to jako zabawę, inspiruję się akcją @anonimowy_programista, bo wierzę równie mocno w Palantir ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gielda
  • 37
@mam_odwage_nic_nie_osiagnac: Czy możesz napisać coś więcej? Czemu wierzysz? Jaki horyzont czasowy? Czy kupno w te same dni miesiąca to najlepszy pomysł? Widziałem niedawno skrypt, który pozwalał wyznaczać dołki (poniżej średniej kroczącej) i oznaczać momenty na kupno. Może to byłoby lepsze? Może warto też wziąć pod uwagę kurs dolara?
@Kuklak: Link u mnie w opisie czemu. Horyzontu czasowego nie ma, aż uzbieram, jak się uda za rok to spoko :P Reszta akcji zgodnie z planem na 5 lat. Trafić w dołki to prawie nierealne, najwyżej zmodyfikuję trochę, póki nie ma prowizji w XTB to mogę eksperymentować. Przy akcjach Tesli nie miał żadnego znaczenia konkretny moment kupna, tylko systematyczność, strzelam że może tu być podobnie ( ͡° ͜ʖ ͡
uśredniałem ( ͡º ͜ʖ͡º) $29, ale to na razie spekulacja, nie inwestycja


@temp16: Ładnie uśredniałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja mam tylko 15, ale mógłbym dokupić trochę. Czemu spekulacja? Jakie plany?