Wpis z mikrobloga

Jak przestac popelniac bledy rachunkowe? Juz nie moge zdzierzyc jak po raz kolejny wiem jak rozwiazac zadanie i wykonuje wszystkie krotki poprawnie gdy nagle popelniam banalny blad rachunkowy, ktory rujnuje cale zadanie w dodatku na maturze dojdzie presja czasu i bedzie jeszcze gorzej
#matura #psychologia
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bursztynin: od zawsze tak masz? Czy to się pojawia w określonych sytuacjach? Może masz zaburzone przetwarzanie liczbowe. Czy miałeś robione badania w poradni psychologiczno pedagogicznej w kierunku dyskalkulii?
Jakies protipy jak przestac przejmowac sie matura i wynikiem? I nie, to nie jest tak, ze "he he od matury nie zalezy twoja przyszlosc po prostu wyluzuj ziom xd" bo potrzebuje matury by dostac sie na dobre studia-
@bursztynin: sprawdzaj po każdym zrobionym zadaniu i na sam koniec. Daj sobie zawsze jakiś czas, po którym przestajesz myśleć nad nowymi zadaniami, a tylko sprawdzasz już zrobione + siedź do ostatnich minut. Można jeszcze między robieniem zadań a "generalnym" sprawdzaniem wyjść do toalety się przewietrzyć. Tylko uważaj, abyś za dużo razy nie weryfikował obliczeń, bo stracisz więcej czasu

No i jak masz już odpowiedź/ wynik to spróbuj zrobić to inną metoda
@bursztynin nie wiem jak z matmy stoisz, ale jak masz wprawę to widać czy wynik jest prawdopodobny czy nie biorąc pod uwagę dane. Jak wychodzi ci „dziwny" wynik to prawie na pewno gdzieś się machnąłeś i czas sprawdzić obliczenia. W zadaniach na dowody podobnie, jeśli wiesz że podejście masz dobre ale dowód nie wychodzi czas sprawdzić obliczenia. Sam przez cały okres szkolny miałem problem z błędami rachunkowymi i także znam ten ból.