Wpis z mikrobloga

Dyskusja w internecie z polskim katolikiem skutecznie odstrasza od wiary.
Przed chwilą jeden napisał mi że chętnie by widział palenie kobiet na stosie i tortury, a na pytanie co sądził by o tym Jezus odpowiedział mi że byłby z niego dumny. :]
#bekazkatoli
  • 23
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 303
@200Amra: w Polsce w większości nie ma katolików czy chrześcijan. Są za to katole, którzy nie przestrzegają jednego z dwóch najważniejszych przykazań swojej religii ("będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego"), a ich religijność ogranicza się do uczestniczenia na pokaz w różnych obrzędach, których znaczenia nie znają lub nie rozumieją.
  • Odpowiedz
@200Amra: to chyba problem ogólny z rozmowami przez neta. Rozmawiając trafisz na osobe, której chce się odpisać, często to właśnie wynika z silnego zaangażowania emocjonalnego w dana sprawę. Np na wykopie mają jakąś wojene katole vs neuropa, a pewnie większość osób nie identyfikuje się z nimi i wpada gdzieś po środku.
  • Odpowiedz
@Lonesome_road: jest to niesamowicie trafne określenie, ja, określający się jako katolik, nie mogę zrozumieć faktu głupoty 'katoli' i braku jakiegokolwiek zrozumienia swoich grzesznych działań, które z wiarą nie mają nic wspólnego, chodzenie do kościoła jako tradycja zakorzeniona od pokoleń mimo tego, że w ogólnie nie rozumieją istoty eucharystii, chodząc tam jak zaprogramowane roboty z nawyku, tfu.
  • Odpowiedz