Wpis z mikrobloga

Sama racja, dużo ludzi jest biednych niezależnie jak dużo zarabiają. Po prostu brak im zdolności zarządzania. Niektórzy nie potrafią oszczędzić ani złotówki niezależnie czy zarabiają 2000 zł czy 10000zł. Muszą wszystko wydać co jest na koncie, a nawet wziąć kredyt żeby mieć już.


@atencjon: Jak zarabiałem 2000 zł to żyłem od wypłaty do wypłaty i nawet pod koniec było do mamy bardzo prosze.
Jak teraz zarabiam wielokrotnie więcej, to prawie 90% oszczędzam.
Nie wrzucaj tanich
  • Odpowiedz
@Zielonykubek: ale ona ma rację. Na tym polegają loterie, że w większości nawet duża wygrana to suma zerowa, bo ludzie nie radzą sobie z takim hajsem. Samobójstwa, h----d, rozwody, ludzkie tragedie. Pamiętaj, żę to system jest dla ludzi, a nie ludzie dla systemu, a system loterii jest antyludzki. Chodzi o to, żebyś tę kasę r------ł i był tak biedny jak byłeś. Pewnie odpowiesz "a kto jej kazał wydawać". No właśnie,
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jofiel:

Jak masz 16 lat to akurat powinno się odgraniczać twoja "wolność" bo mentalnie jesteś w tym samym miejscu gdy miałeś 6 lat i tylko wydaje ci się, że jesteś dorosły


Sugerowanie, że dwa lata więcej zrobią jakąś różnicę ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
: mam wrażenie że to co piszesz to nic innego niż zarzutka. 90 m2 na kuchnię, salon i łazienkę w domu jednorodzinnym dla dwóch osób to jest bardzo dużo.


@b7kj: dla Ciebie, bo patrzysz przez pryzmat mieszkania 38-50m2.

Garaż rodziców ma coś koło 50 m2. Stoją w nim dwa samochody, stół warsztatowy, do niedawna również motocykl. Do tego półki z narzędziami, stojaki na opony i masa innych gratów. Nikt nie modli się o niezarysowanie auta przy wysiadaniu
  • Odpowiedz
Jak zarabiałem 2000 zł to żyłem od wypłaty do wypłaty i nawet pod koniec było do mamy bardzo prosze.

Jak teraz zarabiam wielokrotnie więcej, to prawie 90% oszczędzam.

Nie wrzucaj tanich bredni.


@Fan_Morawieckiego: ale przecież @atencjon napisał, że jest dużo takich ludzi (z czym się w pełni zgadzam - sam poznałem taką osobę, pisałem już kiedyś o tym na wyopie) a nie że wszyscy z automatu tacy są
  • Odpowiedz
Biedny nie jest biedny przypadkiem


@Syn_Tracza: no nie, biedę - tak jak bogactwo - się dziedziczy, jeśli nie ma się wpojonych pewnych mechanizmów, to się będzie biednym przez kolejne pokolenia. Bogatemu można zabrać cały majątek, a i tak pozostaną mu kontakty i wiedza, jak majątek zdobyć, i z dużym prawdopodobieństwem za jakiś czas się odkuje. Biedny z kolei forsę przepierdzieli, bo ma wdrukowane, że i tak jest biedny, więc korzysta,
  • Odpowiedz
@ksiak:

dla Ciebie, bo patrzysz przez pryzmat mieszkania 38-50m2.


Patrzę przez pryzmat osoby która mieszka w domu jednorodzinnym 170 m2 + piwnica 85
  • Odpowiedz
Moja Toyota Auris do

to jest nadal segment C, segment D to np Pasat, Mazda 6, Honda Accort, Toyota Avensis, Ford Mondeo.

Cały czas mówię o podziale 20-23 m2 na samochód i 13-15 m2 na resztę. Mam Ci to rozrysować, czy jak?


@b7kj: słuchaj, co Ci mam powiedzieć, po prostu masz mniejsze wymagania
  • Odpowiedz
Patrzę przez pryzmat osoby która mieszka w domu jednorodzinnym 170 m2 + piwnica 85 m2m.


@b7kj: jeszcze pozwolę sobie dopytać ile było pokoi na tych 170m2, ile łazienek/kibelków?
  • Odpowiedz
@ksiak: piszesz o normalnych samochodach więc odnoszę się do samochodów najczęściej w Polsce kupowanych. I w dalszym ciągu, jeśli rozpatrujemy powierzchnię prostokąta o wymiarze 6x3,8 metra na sam samochód, to masz metr luzu po długości samochodu i 1,8-2 metry na otwieranie drzwi (bo żaden z podanych przez Ciebie samochodów nie jest szerszy niż 2 metry) + pozostałe 12-15 m2 na warsztatowy stolik, rower, opony etc.

przyjmując, że masz co najmniej kawałek ogrodu to będziesz chciał zapewne zrobić grila, będziesz musiał zapewne ten ogródek ogarnąć jeżeli będzie trawa, czyli miejsce na kosiarkę/podkaszarkę. Może będziesz chciał na zewnątrz sobie siedzieć to potrzebujesz na zimę schować poduszki, nakrycie na meble ogrodowe. Wymieniać dalej?


Od tego jest budynek gospodarczy, strych lub
  • Odpowiedz
piszesz o normalnych samochodach więc odnoszę się do samochodów najczęściej w Polsce kupowanych.


@b7kj: i ponownie. To jest statystyka samochodów nowych. Obejrzyj się w okół siebie, ile osób jeździ segmentem C a ile segmentem D?

I w dalszym ciągu, jeśli rozpatrujemy powierzchnię prostokąta o wymiarze 6x3,8 metra na sam samochód, to masz metr luzu po długości samochodu i 1,8-2 metry na otwieranie drzwi (bo żaden z podanych przez Ciebie samochodów nie jest szerszy niż 2 metry) + pozostałe 12-15 m2 na warsztatowy stolik, rower, opony
  • Odpowiedz
@ksiak:

Samochód ma na długość powiedzmy 4.8m Z przodu zostawiasz 1m na przejście plus 0.6m na szafki. Z tyłu powiedzmy zostaje te 0.1m bo nie jesteś robotem i nie zaparkujesz do milimetra. To nam daje długość 6.5m

do tego chcemy mieć tutaj również szafki czyli 0.6m


A po jaką cholerę mam stawiać szafki przed czy obok samochodu i marnować dodatkowe miejsce żeby mieć do nich swobodny dostęp, jak mogę to rozplanować tak żeby ustawić je na pozostałych 12-15 m2 garażu i mieć do nich wygodny dostęp, niezależnie od tego czy samochód jest lub nie jest
  • Odpowiedz
A po jaką cholerę mam stawiać szafki przed czy obok samochodu i marnować dodatkowe miejsce żeby mieć do nich swobodny dostęp, jak mogę to rozplanować tak żeby ustawić je na pozostałych 12-15 m2 garażu i mieć do nich wygodny dostęp, niezależnie od tego czy samochód jest lub nie jest zaparkowany ¯_(ツ)_/¯?


@b7kj: po taką by mieć gdzie wszystko schować, Przyjąłem, że masz rząd szaf/szafek na jednej długiej i jednej krótkiej ścianie.

Ile razy jeszcze mam Ci napisać że szerokość samochodu z lusterkami ma znaczenie tylko przy doborze szerokości bramy wjazdowej? Złożenie lusterek przed otworzeniem drzwi da Ci...
  • Odpowiedz
Trzeba być dzbanem żeby przewalić milionową wygraną xD

Przy wygranej powiedzmy 10mln nawet kupić z 15

mieszkań na wynajem i do końca życia jesteś ustawiony, za każde bierzesz 2k, po podatkach i kosztach masz na czysto 1k i cyk 15k miesięcznie minimum + nadal masz mieszkania warte miliony. Można być największym dzbanem i mieć stabilny i pewny zysk.

Jak ktoś sie na czymś zna to spokojnie jeszcze więcej można zarobić otwierając jakąś
  • Odpowiedz
@ksiak: Gościu, wkleiłeś link do artykułu w którym pierwsze zdanie brzmi

Uznaje się, że dom o powierzchni 120-150 m² (bez garażu) jest wystarczający dla czteroosobowej rodziny


gdzie ja cały czas mówię że dla dwóch dorosłych osób około 100 m2 jest spoko metrażem
  • Odpowiedz