Wpis z mikrobloga

#kredytstudencki #pkobp

Dzień dobry. Mam takie zapytanie. Otóż dostałem wiadomość o konieczności dostarczenia ważnej legitymacji do banku jednak z powodu covida moja uczelnia jest zamknięta, ja sam też przebywam w domu rodzinnym, a nie w mieście gdzie studiuję. Dziś sprawdzając konto zobaczyłem, że od maja rozpoczyna mi się spłata #kredytstudencki . Natychmiast wysłałem na maila legitymację z hologramami ważnymi do 31.03.21, jednak rząd ustanowił, że legitymacje są nadal ważne w trakcie trwania pandemii dlatego uważałem, że póki co termin dostarczenia ważnej legitymacji jest niewiążący. Znalazłem w Internecie informację, że w takim wypadku jeśli dostarczę legitymację w terminie przed rozpoczęciem spłaty to kredyt zostanie wznowiony w maju bez wyrównania za kwiecień. I nasuwa mi się teraz kilka pytań.

1. Czy ta informacja wgle jest prawdziwa.

2. Jeśli tak to czy pomimo, ze środki dostanę w maju to w kwietniu i tak naliczone będzie tak jakbym ten kredyt dostał?

3. Czy jest jakaś szansa żeby w kwietniu też otrzymać środki jeśli dostarczyłem legitymację 2.04 a środki wypłacane są 10.04?

Z góry dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi, widziałem też, że często odpowiadaja #ekspertpko, także będę wdzięczny za odpowiedzi ze strony #bankpko

Dodam też, że tak, próbowałem się dodzwonić na infolinię 3 krotnie, jednak bez skutecznie. Maila też napisałem jednak zależy mi na szybkiej odpowiedzi.
#kredytstudencki
  • 3
@bartek9904: Termin na przedstawienie legitymacji pozostał aktualny (do 31 marca) - tak jak napisałeś, jest ona nadal aktualna mimo tego, że nie możesz jej przedłużyć na uczelni.

Standardowo wznowienie wypłat może nastąpić w miesiącu następującym po miesiącu, w którym przedstawiono ważną legitymację albo zaświadczenie o odbywaniu studiów.