Wpis z mikrobloga

Uwaga! Jeśli ktoś zna:
- Twój PESEL (można go czasem łatwo pozyskać)
- nazwisko panieńskie Twojej matki, to
...może się za Ciebie spisać w spisie powszechnym. A jeśli SKŁAMIE, to narazi Cię na:
grzywnę 5 000 PLN
albo nawet więzienie do lat 2

Co zrobić, żeby się przed tym uchronić? O tym i o innych poradach dot. tego jak podejść do spisu powszechnego w naszym artykule: https://niebezpiecznik.pl/post/bezpieczenstwo-spisu-powszechnego/

Uświadomcie znajomych, zwłaszcza tych, których PESEL-e łatwo znaleźć.

#security #bezpieczenstwo #niebezpiecznik #hacking #spispowszechny
niebezpiecznik-pl - Uwaga! Jeśli ktoś zna: 
- Twój PESEL (można go czasem łatwo pozy...

źródło: comment_1617350825ongajzVyc9RU7aCXC7loQ2.jpg

Pobierz
  • 132
  • Odpowiedz
A skąd będzie wiadomo,że ten co do mnie zadzwoni i będzie pytał o prywatne sprawy podając się za spisywacza to prawdziwy spisywacz?
Czy państwo z dykty opracowało jakąś metodę weryfikacji?

I nie pisać mi tu i samopsisie i jego dobrodziejstwach, bo nie wykonuję bezpłatnie pracy za państwo.
  • Odpowiedz
Dobrze być cudzoziemcem, nie mając polskiego aktu urodzenia - w rejestrze nie ma nazwiska panieńskiego.
I nikt na dowód na może wziąć kredyt :D Bo dowodu nie ma :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
@niebezpiecznik-pl: mam nadzieję że poprawią kwestię z podaniem nr pesel innych współlokatorów. Choć może i nie poprawią, wejdę wypełnię do tego momentu i wyjdę i oleje a jak ktoś kiedyś się przyczepi to powiem że nikt mi nie chciał udzielić tej informacji. Bo nie ma przepisu prawa który nakazywał by Kowalskiemu podać pesel drugiemu Kowalskiemu... Dramat, dopięte i zorganizowane jak wszystko za tego rządu...
  • Odpowiedz