Wpis z mikrobloga

Cześć! Nabyłem używaną gopro hero 8, jestem w trakcie testów czy nie bubel i mam kilka pytań:
1. Czy karta samsung evo plus w wersji 2020 jest odpowiednia? Jest ona zalecana przez gopro ale wczesniej szybkość była 100/90 a teraz 100/60. Mam ją no i nagrywa ale mam dziwne problemy z dalszych punktów.
2. Nagranie 4k 60 fps się zacina przy odtwarzaniu i czy to jest problem karty, kamery czy kompa na którym odtwarzam (MBP 2014; i7 2.3 GHz; 16 GB ram; nvidia 2 GB).
3. Kamera dzieli mi filmy po 5 minut 20 sekund (4GB). Czy można to zmienić?
4. Nagrania mają dziwnie zapisany czas, np. zamiast od 0 do 5 min to od 1h40 do 1h45. Zdjęcie poniżej.
5. Kamera bardzo się grzeje, po kilkunastu min nagrywania rozkładane mocowanie metalowe prawie parzy.

#kamerasportowa #pytaniedoeksperta #gopro #filmowanie #fotografia #podroze #podrozujzwykopem
Krzychuzero3 - Cześć! Nabyłem używaną gopro hero 8, jestem w trakcie testów czy nie b...

źródło: comment_1617344513rZAlxZ12pFvc8ZAOPSLc19.jpg

Pobierz
  • 7
@Krzychuzero3
1. Wystarczy
2. Jeśli po zrzuceniu materiału na kompa dalej tnie to wina kompa. Gdybyś miał problem z prędkością to po zapełnieniu buforu kamery, automatycznie wyłączyła by nagrywanie
3. Sformatuj kartę na NTFS, bo pewnie masz FAT. A w systemie plików FAT max. rozmiar pliku to właśnie 4GB
4. Obstawiam że może to być timecode kamery, może w ustawieniach odtwarzania/kamery da się to zmienić
@Krzychuzero3: Odtwarzacz ma duże znaczenie. U mnie na Windows Media Player zacina, ale już na VLC Media Player działa lepiej.
Polecam ci zacząć od instalacji najnowszych kodeków wideo od K-Lite (paczka K-Lite Codec Pack). W tej paczce jest bardzo dobry i prosty odtwarzacz Media Player Classic, którego używam i w mojej opinii nie ma lepszego. Wszystko powinno działać płynnie.
Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze nurtuje mnie obliczanie pamięci. Mam kartę 128gb i 4k 60 fps mogę nagrać 2h30min, 4k 30 fps 2h20min i tyle samo dla 2,7k wszystko bitrate na high. Na mój rozum 2,7k powinno być lżejsze tak samo 30 klatek powinno być 2x lżejsze od 60 a tak nie jest. Jak to działa? :D