Wpis z mikrobloga

Kiedyś się łudziłem, że zarobie kase na giełdzie. Przez pierdylion dni szukałem złotej zasady, która w bezpieczny sposób pozwoli mi zarobić spore pieniądze. Starałem się szukać jakichś stałych, powtarzających się zależności, aby w ten sposób sukcesywnie zgarniać pieniądze- nie jakieś wielkie, ale jednak ziarnko do ziarnka. Chciałem po prostu oszukać system tzn. zarobić ale sie nie narobić nie mając przy tym pieniędzy na start. Szukałem i nic nie mogłem znaleźć i byłem przez to sfrustrowany. W głowie już miałem wizje bogactwa i luksusu. Ostatecznie nic nie zrobiłem. Także tak to jest jak masz poziom IQ zdechłego kapcia. Po prostu jestem naiwniakiem głupim.

#przegryw
źródło: comment_1617285053d0qHrdxi6Q77J6P020WqRi.jpg
  • 12
@77023: jakoś ciężko mi stwierdzić czy serio ludzie tak robią jakiś sensowne kwoty. Coś na zasadzie: w tym tygodniu 4%, potem kolejne 3% , jutro jakimś cude 1,5 a pojutrze 1 %i załóżmy, że takich sytuacji będzie w ciągu roku np 90. Może takie coś ma sens bo ja już nie wiem
@panzyd
Robisz tak

Bierzesz jedynie gielde usa - polska dla doswiadczonych

Kupujesz kilka akcji roznych - madry inwestor zawsze dywersyfikuje

Kupujesz na poczatku akcje JEDYNIE firm ktorych kurs rosnie w miare jednostajnie od 20 lat.
Przyklady na szybko
Visa
Mastercard
Microsoft

Kupujesz zawsze kiedy lekko spada wzgledem trendu, kurs doluje.
Nastepnie czekasz, tydzien miesiac, moze kilka nawet miesiecy - roznie to wyglada. Kiedy kurs zbliza sie do polowy odbiegniexia tego od sredniej
@panzyd nie nastawiaj sie tez na konkretny target zysku. Staraj sie wykorzystywac szanse, sa rozne w roznych okresaxh, raz latwiej raz trudniej.
Kluczem jest nie tracic pieniedzy, nie pojedyncze strzaly zysku.
Wazne sa calosiowe powtarzalne wzrosty wartosxi portfela.
Im wiecej doswiadczenia tym wiecej dynamicznych bardziej ryzykownych akcji.
Zacznij od tego co pisze. Jak Ci sie spodoba odezwij sie, pomoge.