Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się nad wyborem laptopa 15,6". Do użytku domowego, do przeglądania internetów (dużo czytania starych dokumentów na stronach archiwów cyfrowych), czasem obróbka grafiki, słuchanie muzyki, praca na aplikacjach biurowych. Budżet do 3500 zł, chciałabym żeby na parę lat wystarczył - obecny laptop ma już 10 lat ale chyba nie ma co liczyć, że nowy też tyle pociągnie xD

Z tego co się orientuję warto teraz brać z Ryzenem 4500U, zgadza się? Czy 8 GB RAM wystarczy mi na moje potrzeby? Bo na x-komie mają też wersje 16 GB, ale to jest RAM rozszerzone przez nich i jakoś chyba wolę mieć gwarancję producenta a nie x-komu.

Rozważam takie:
Acer Aspire 5 R5-4500U/8GB/512/W10 IPS -> podobno kiepski dźwięk? Aktualnie 3049 zł na x-komie.
Lenovo IdeaPad 5 15ARE05 15,6" AMD Ryzen 5 4500U - 8GB RAM - 512GB Dysk - Win10 -> podobno słaba matryca źle oddająca kolory? I nie można już dołożyć RAMu, co chyba kiepsko rokuje na przyszłość... Aktualnie stoi po 3199 zł na RTVEuroAGD, nie widzę nigdzie indziej.

#laptopy #komputery
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gajwer2: @Kruk7: @L3gion: Ostatecznie, również dzięki Waszym podpowiedziom, wybrałam HP Pavilion 15-eh0031nw 15,6" AMD Ryzen 5 4500U - 16GB RAM - 512GB Dysk (na Euro i Ole promka za 2999). Co ciekawe na x-kom jest podobny, jednakże tam 16GB RAM jest rozbudowane przez x-kom (a w Euro jest wersja z fabrycznym 16 GB RAM).
  • Odpowiedz