Wpis z mikrobloga

@Bubele Philips Air Fryier

@hipiseek W misce, jak już po wymoczeniu w wodzie obeschną, to leję łyżkę oleju i "miącham" żeby się w tym wymieszały. Ale widziałem w necie, że normalnie ludzie leją tylko łyżeczkę na wierzch, jak już zimnioki są w koszyczku w urządzeniu i tyle, bez mieszania.
  • Odpowiedz
@naprawtagi: ja w piekarniku tak robię, że pokrojone ziemniaki (~1kg na rodzinę) polewam dwiema łyżkami oliwy, a potem 20-30 minut w piekarniku na 200-220st. i wychodzi zajebista rzecz. Nie są to oczywiście frytki przesiąknięte tłuszczem, więc nie zastąpią całkowicie, ale smakowo nawet lepiej.
  • Odpowiedz
@ironman49
No właśnie niestety nie, tylko jeden, ale można robić np. frytki z piersiami kurczaka w jednym, poprostu w połowie pieczenia frytek, można zastopować urządzenie, otworzyć koszyk, dołożyć oddzielny ruszt i na nim położyć co się chce, czy mięska czy warzywa. Ja sobie chwalę
  • Odpowiedz
@PDCCH: To jest mały i szybki piekarnik. Możesz sobie odgrzać jednego kotleta w parę minut i będzie lepszy niż odgrzany na patelni. Ale IMO najlepsze zastosowanie to pieczenie warzyw typu kalafior / brokuły.
  • Odpowiedz