Wpis z mikrobloga

@bonus: Aune to generalnie jakaś pomyłka, moim zdaniem. Wypożyczyłem kiedyś S6 Pro - dźwięk nie lepszy od konkurencji za połowę tej ceny. Miałem go dwa tygodnie w czasie serwisu mojego wzmacniacza, słuchałem ze dwie godziny i dałem sobie spokój, później się kurzył... :)
  • Odpowiedz
@Wojtunio: No zależy kto czego oczekuje Aune to król neutralności i analitycznego grania, ifi jest bardziej chillowe, do słuchania dla relaksu
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker: Też myślałem nad nim, aczkolwiek ifi jest 2 razy tańszy i ma kilka ciekawych rozwiązań, wsparcie mqa, truebass fajny bajer, zbalansowane wejścia, neutralny i lekko ocieplony dźwięk, może nie jest to lampa, ale bardzo mi odpowiada, miałem też kiedyś brytyjskiego Cambrige DAC ale był przeciętny, ifi skradło moje serce.

Aktualnie ifi oraz topping to dla mnie 2 najlepsze marki sprzętowe jeśli chodzi od wzmacniacze słuchawkowe i dac.

Jakby miał
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker: Można dokupić jakiś zasilacz ifi który niby podawaja moc, ale z tego co czytałem to do 300Ohm słuchawki daje rade bez zasilacza. Ja akurat mam same słuchawki o niskiej impedancji i mocy jest zdecydowanie za dużo. Poza tym ja trochę podchodzę z dystansem do tej mocy :) Mam też topping dx3 pro który ma niby bardzo dużo mocy, a jakoś tego nie słychać.

A jakie masz słuchawki?
  • Odpowiedz
@Sergeant_Matt_Baker:
Topping dx3pro ma 1000mw na 32ohm
Aune x1s 560mw na 32

i szczerze powiedziawszy, mimo, że ifi bierze prąd tylko z USB to jest głośniejszy niż aune, słucham może na 20% głośności, a na aune potrzebuje z 45%
  • Odpowiedz
@bonus: Nie miałem zupełnie takiego wrażenia. Właśnie specjalnie słuchałem płyt „pod niego”. Chyba ze się nie zgrał z planarami... nie moja bajka w każdym razie.
  • Odpowiedz