Wpis z mikrobloga

Ostatnia szansa ostatniej szansy, to już dzisiaj - mecz z Anglią.
Ciekawość mnie zżera czy nasze orły ulegną całemu precedensowi z klękaniem przed meczem. Klęknąć i przepraszać czarnoskórych obywateli USA za śmierć ś.p. Floyda i złożyć hołd BLM
Reprezentacja narodu która nigdy nie posiadała kolonii, nie miała niewolników, nie wyzyskiwała czarnoskórych
Nie klękną - to zachowali dumę, nawet jak przerżną 4;0 z anglikami to zasłużą na wybaczenie
Klękną, od tego momentu stracę jakikolwiek szacunek do naszych piłkarzyków. Nie tylko mój, również 90 % innych kibiców
#pilkanozna #truestory
Mescuda - Ostatnia szansa ostatniej szansy, to już dzisiaj - mecz z Anglią. 
Ciekawo...

źródło: comment_1617163284ikWduo4wp0qVxYign2CWeP.jpg

Pobierz
  • 90
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@szad: ale #!$%@? fikolki i zrzucanie odpowiedzialnosci na bogu ducha winnych ludzi xDD

rasizm to uposledzenie i niedoedukowanie gawiedzi podobnej do was

O tu przyklad jak robaki twojego pokroju prawia o szacunku do innych xD

to jest doslownie walka z głupota na
  • Odpowiedz
@szad: oczywiście, że rasizm istnieje. Ale nie jest ekskluzywny dla czarnych. Negowanie twardych statystyk i przyzwalanie na rabunki, kradzieże i pobicia tylko z powodu koloru skóry to jak najbardziej rasizm.
No i ładnie wkleiłeś o co chodzi z klękaniem, oczywiście o czarnych. Tylko oni są poszkodowani.
  • Odpowiedz
@Mescuda Rzeczpospolita nigdy nie była święta i ma swoje za uszami ale akurat z czarnymi nie mamy prawie żadnej wspólnej historii, nie mamy ani z nimi nic wspólnego ani z nowożytnym niewolnictwem. Narzucanie nam historii innych krajów i nacji to zupełny absurd, tak jakby cały świat musiał przepraszać za Niemcy z II Wojny Światowej, w tym też Polska i Izrael xD

Generalnie w odpowiedzi Polacy mogliby wyrażać jakieś gesty na pamiątkę
  • Odpowiedz
@Gamling: Ten koleś pewnie zeszłego lata całował chodnik przed ambasadą amerykańską w geście solidarności z protestami. Szkoda marnować na takich śliny
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@szad: fantastycznie xdd jeden debil klęknął to teraz inni też mają klękać bo inaczej będą piętnowani przez Julki xd co to wgl za logika
  • Odpowiedz
@Gamling: czy ty wlasnie stwierdziles ze rasizm nie powinien byc nazywany głupota a ja mowiac o braku edukacji rasistow nie mam szacunku? XD
tak, nie mam zadnego szacunku do rasistow i nigdy miec nie bede.

wyraznie napisalem ze jestem przeciwko wszelkiej dyskryminacji na swiecie.
Mesut oezil za zabranie głosu w sprawie Ujgurow w chinach zostal #!$%@? z lewicowej druzyny Arsenalu. popieram to? absolutnie nie. poszlo o pieniadze z praw telewizyjnych.
niesprawiedliwosci i dyskryminacje na swiecie mozna wymieniac
  • Odpowiedz
  • 3
@Mescuda w naszym kręgu kulturowym klekanie to symbol poddanstwa, a sport powinien być wolny od polityki. Chodź sam mam lewicowe zacięcie to przybrało to rozmiary absurdu. Nie powinni klękać.
  • Odpowiedz
Co więcej mamy chlubną historię jeśli chodzi o walkę o wolność ciemiężonych czarnoskórych na Haiti podczas drugiego powstania w 1802 r.


@genkamyk: idąc tym tokiem myślenia mamy też niechlubną historię jeśli chodzi o ciemiężenie czarnoskórych na Haiti podczas powstania w 1802 r. bo Polacy walczyli po obydwu stronach tego konfliktu, a liczebnie rzecz biorąc więcej brało udział po stronie Francuzów niż partyzantów :P
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@szad: to nie jest maly symbol. To wlasnie ogromny symbol, klekanie to swiadectwo uleglosci i nie przystoi dumnym i swiadomym ludziom. Kleknac to mozna przed swoja zona lub w gescie czci komus prawdziwie zasluzonemu.
Przed ofiarami sie nie kleka tylko realnie im pomaga.
Murzyni w stanach wala lacha z crackerow klekajacych przed nimi wiesz?
Rozumiem ze zwykli ludzie jak ja z zascianka europy nie moga porownac swoich doswiadczen z dyskryminacja
  • Odpowiedz
@Gamling: ale ja to rozumiem ze zle sie kojarzy samo klekanie, ale no #!$%@? trzeba miec na uwadze skad sie to wzielo i ze jest to bardziej symbol niz faktyczne oddawanie komus jakiejs czci i ogromnego szacunku.

Jak juz mowilem, tez wydaje mi sie ze trwalo to wystarczajaco dlugo, i ‘solidarnosc’ zostala okazana, zwlaszcza ze banery i akcja FIFY ‘no to racism’ same w sobie robia robote.
Niestety jednak rasizm
  • Odpowiedz
  • 2
wiekszosc naszych kadrowiczow grajacych za granica juz nie raz ukleknelo, nie dla jakiegos floyda ale w gescie solidarnosci z czarnoskorymi pilkarzami z ktorymi graja w druzynie.


@szad Jak już mowa o większości, to mógłbym się założyć o własnego #!$%@?, że nasi klękają dla świętego spokoju, bo kasa jest najważniejsza i nie ma co sobie robić problemów o glolupoty, a nie dla jakiś bajek o "solidarności" xD
  • Odpowiedz
@szad: a dlaczego zaczęli klękać? Już ci podpowiem, bo w Stanach zabili ćpuna, który by żył, jakby nie był na dragach i słuchał się policjantów

I co ma do tego prawica? Każdy normalny człowiek jest przeciw klękaniubez względu jakie ma poglądy.

Jeszcze jakby to było naprawdę poprzedzone jakimś ważnym wydarzeniem, ale do cholery nie po zabiciu recydywy, które jeszcze spowodawało kompletne zamieszki szczególnie w Stanach.
  • Odpowiedz
@grzsci: jest mozliwe xd
mimo wszystko gracze pokroju lewandowskiego i inni na swiatowym poziomie napewno w jakims stopniu posrednio mieli z tym stycznosc i slyszeli opowiesci z ‘pierwszej reki’ o dyskryminacji od kolegow z druzyny.
sytuacji z bananami i odglosami malp z trybun bylo na pęczki, i to jest fakt a nie opinia.
  • Odpowiedz
Klękną, od tego momentu stracę jakikolwiek szacunek do naszych piłkarzyków. Nie tylko mój, również 90 % innych kibiców


@Mescuda: zobaczymy ile jest kukoldów w reprezentacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz