Wpis z mikrobloga

dużo ludzi wierzy w tego typu pierdoły i


@AltCtrlSpace: Czyli raporty płacowe są pierdołami? xD Stary, to że się obracasz w jakimś środowisku i tam zarabia się mało (małe miasta gdzie wszystkie firmy dają minimalną i nie ma opcji więcej) nie ekstrapoluj od razu na cały kraj. Znam takie rejony, bo sam z nich się wywodzę, ale późniejsze twierdzenie na ich przykładzie o 90% SPOŁECZEŃSTWA to grube nadużycie. Jasne, 65% społeczeństwa,
@XpedobearX: mam do czynienia z ludzmi z calego kraju, zresztą nieistotne, wiem co mówię i taka jest prawda. Można wierzyć w bajki z tabelek albo w to co jest prawdą o której łatwo się samemu przekonać, ale po co, żeby przestać widzieć na różowo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mam do czynienia z ludzmi z calego kraju, zresztą nieistotne, wiem co mówię i taka jest prawda


@AltCtrlSpace: Wiadomo, dowody anegdotyczne i empiryczne są nie do podważenia, w porównaniu do danych statystycznych z większej grupy z każdego przedziału.
@Jabby: okej jakie bogactwo zwłaszcza jak żyje się w większym mieście. Bez drugiej połówki po prostu starcza na średnie życie. A drugi próg podatkowy od lat na poziomie ok 86k - to jest raptem niecałe 7200 brutto czyli ok 5200 netto. W przeliczeniu: 948 litrów benzyny na Orlenie, 1155 cheeseburgerow z maka, 10,4 pięćset plus, 1/13461 Sasina, 1042 butelki (850 ml) coli
@ghost18: xD aż nie wierzę że tyle głupków w wieku średnim, a najwięcej w stolycy, w sumie to akurat było do przewidzenia, zyjemy w tak bogatym kraju że aż szok! to wychodzi lepiej niż Niemcy! a jakieś 10 razy lepiej niż Włochy gdzie 30% obywateli żyje na progu ubóstwa, ah nie wait, tego nie ma w statystykach i tabelkach więc to nieprawda XD to praca w korpo tak odmóżdża? Czy to
@AltCtrlSpace: Nie bardzo Cię rozumiem. Wiem jak liczy się średnią krajową i jak obserwacje skrajne mogą zafałszować realny obraz. Ale nie porównuj kosztów życia w dużym mieście do wsi czy mniejszych miast. Konkluzja mojego wpisu jest taka, że najniższa, średnia i mediana rosną a kwota drugiego progu nie. Dołóż do tego inflację. Poza tym chyba chcemy równać poziom z zachodem a w tym momencie 86k pln to raptem 18,5k euro.
@AltCtrlSpace: A to tak. Średnio w kraju na pewno. Zwłaszcza że Janusze dają pół etatu na najniższą krajową i resztę pod stołem jak ładnie klękniesz. I to też ma wpływ na statystyki.