Wpis z mikrobloga

@wykopowy_brukselek: przepraszam, jeśli już o tym pisałeś, ale czy wyjeżdżając miałeś jednoosobową działalność gospodarczą, czy dostałeś etat? I w jakim języku rozmawiasz z kolegami z pracy, angielsku?
No i poza konkursem - czy w tym uft piszesz w VBScript...?
  • Odpowiedz
@t3m4 zalozylen działalnośc w Polsce przed wyjazdem i sporo lat pracowałem na polskiej
Na etat już pisałem się nie opłaca jechać
Tylko angielski
Tak, pieprzone vbscript dla ulomow które można się nauczyć w jeden dzień
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: bardzo sie fajnie to czyta, piszesz jakos tak szczerze, mega.

A mozesz mniej więcej albo nawet trochę szczegółowo opisac jak wyglądała Twoja ścieżka kariery? Od czego zaczynales, w jakim wieku gdzie pracowałeś i jaka kasa? Jakos po tej konwersacji wyżej mnie to zaciekawiło a wrecz nie przesadze mówiąc ze troche zmotywowalo, ze jednak da sie zarabiać cos więcej:) w każdym razie powodzenia i zdrówka ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@konrad1: jasne ze moge
tylko wiesz to byly inne czasy, ja skonczylem studia w 2003/2004 (mam ekononmie i licencjat z informatyki)
przenioslem sie z dziewczyna do Wroclawia i zaczelismy szukac pracy (mialem troche kasy z oszczednosci i byla bieda
robilem jakies gownostronki za grosze, znalazlem prace w koncu - wpisywanie cen do sklepu internetowego, tysiace cen przez okolo pol roku za 1000 zl netto na umowe o dzielo
potem znalazlem prace jako tester, taki sam rodzaj umowy, 900 zl na umowe o dzielo a potem 1050:)
tam sie cos pouczylem, zrobilem jakies szkolenie z automatow a w 2006 roku nie bylo az tylu ludzi ze znajooscia automatow, powiesilem CV na kilku potralach zagranicznych zeby cwiczyc angielski podczas rozmow i dostalem zaproszenie na rozmowe do Krakowa, nawetnie wiedzialem za ile, ale powiedzialem ze z 2000 bym musial dostac zeby sie oplacalo przeniesc, dostalem prawie
  • Odpowiedz
@konrad1 tak naprawdę to niewiele. Wiem że to głupio brzmi ale wg mnie inteligentny człowiek mógłby się tego co ja robię nauczyć w tydzień? Może dwa.
Czyli ja akurat robię testy w uft. Można ściągnąć na miesiąc wersję i się pouczyć.
  • Odpowiedz
. Oczywiście potem doświadczenie się przydaje ale to co ja umiem bym mógł inteligentna osobę nauczyć w tydzień


@konrad1: tutaj @wykopowy_brukselek: trochę nie docenia realiów rynku. Z jego wiedzą, ale bez doświadczenia i wpisów w CV nawet nikt by Cię na rozmowę nie zaprosił. Oprócz typowej wiedzy technicznej mocno liczy się doświadczenie w innym projektach i doświadczenie w pracy z innymi ludźmi.
  • Odpowiedz
@yatech01: też mam troszkę wrażenie że jednak teraz rynek jest specyficzny i potrzebuje ludzi którzy już coś potrafią plus mają expa, aczkolwiek testowanie od zawsze bardzo mnie ciekawiło i zbieram się za to coś się pouczyć( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz