Wpis z mikrobloga

Kupiłem budżetowe boxy na testy:
- X96Q 2/16GB - ~120zł
- X96 Max+ 4/64GB - ~210zł
Jeżeli ktoś ma ochotę na taniego boxa to tylko i wyłącznie wersję Max+ lub coś lepszego.
Wersja X96Q działa tragicznie, grzeje się, throttling CPU oraz zacinki, jestem na to wyczulony i nie mogłem zdzierżyć.
Wersja Max+ póki co wszystko płynnie w 1080p, czy to Kodi czy cokolwiek, jestem zadowolony.
#iptv #androidtv #tvbox #kodi
  • 14
Właśnie dzisiaj zmieniłem chłodzenie na CPU w moim x96max+ bo fabrycznie tam siedzi taki chłam ze szok. Założyłem radiatorek 30mm od pine64 i zapuściłem stress CPU na 15 minut. Max temp 55 gdzie wcześniej miałem 75 a throttling od 70 wjeżdża.
@fexxer: Ja miałem TX3 Mini - polecany swego czasu jako najtańszy box, który "daje radę". Nie dawał rady nawet z FHD XDD Teraz mam Firesticka 4k i wszystko chodzi jak złoto, wystarczy mi już dłubania przy RPI ( ͡º ͜ʖ͡º)
Ja zmieniałem chlodzenie tylko dlatego ze uzywam boxa jako serwer do torrentow i jak cos zapuszczalem na pobieranie to throttling wchodził, przy zadnych filmach nawet z najwiekszym bitrate nie mial problemow. Mam Coreelec.
Oczywiście jednocześnie oglądam IPTV lub filmy 4K z dysku a w tle działa cały czas qbit.
Wersja X96Q działa tragicznie, grzeje się, throttling CPU oraz zacinki, jestem na to wyczulony i nie mogłem zdzierżyć.


@fexxer: Kupiłem na próbę rodzicom, leci już drugi miesiąc, zero ścinek, zero problemów, trzeba było wywalić trochę softu bo reklamy wyskakiwały. Box miał być tylko do IPTV więc niczego innego na tym nie testowałem, w tej roli z aplikacją zarówno tivimate jak i SIPTV działa rewelacyjnie. Kosztował 90 zł na Ali.
@slash83: No on mi też w miarę chodził, jak położyłem na niego blachę do ciasta, a on spodu garnek, żeby rozpraszać ciepło xD Nie chciałem nic z Ali, bo potrzebowałem na już i w sumie się cieszę, bo X96Q i tak do zwrotu.
No on mi też w miarę chodził, jak położyłem na niego blachę do ciasta, a on spodu garnek, żeby rozpraszać ciepło xD


@fexxer: U rodziców telewizor leci co najmniej od 14:30, mamy 18:30, teraz byłem z ciekawości sprawdzić stan i jest ledwo ciepły. Może na jakiś wadliwy egzemplarz trafiłeś?
via Android
  • 0
@slash83 Nie wiem, ale grzał się mocno, nawet organoleptycznie wydawał się nazbyt gorący, a lapał często 80*C. Szczerze nie interesuje mnie co było nie tak, bo ostatecznie i tak dopłaciłem raptem 70zł do Max+, miałem monety, a ten na zwrot. Ceny Max+ z Ali były podobne do Allegro...
@fexxer: 80 stopni to na pewno cos uszkodzone było, może chińczyk radiatora nie dokleił? Ja szukałem czegos taniego co uciągnie tylko i wyłącznie IPTV i ma kartę Ethernet. Rodzice już emeryturka, na pilocie mają power, prawo, lewo, góra dół i OK. Temperatura urządzenia po kilku godzinach pracy na pewno 40 stopni nie przekracza.
, ale niestety potrzebuję USB do dysku zewnętrznego.


@fexxer: ja w ogóle wyrwałem za €30 w promocji na niemieckim Saturnie XD Tak to bym brał pewnie Mi Boxa. Można kupić do niego hub i ethernet w jednym, ale to następne €10. Ja odtwarzam z udziału sieciowego po prostu.